macOS High Sierra 10.13.2 Lëshuar për të rregulluar Meltdown dhe Spectre

Disa orë më parë folëm në Unë jam nga Mac për konfirmimin e Apple për çështjet me Meltdown dhe Spectre. Në atë kohë ne tashmë kemi paralajmëruar se zgjidhja e pjesshme e këtij dështimi të sigurisë ishte i pashmangshëm, pasi ajo ka lexuar për të për ditë dhe Apple tashmë ka njoftuar do të lëshonte një copë toke për të zgjidhur problemin.

Epo, duket se sot ishte koha e përkryer për të zgjidhur këtë dështim dhe gjithçka tregon për këtë Safari, shfletuesi zyrtar i të gjitha produkteve të kompanisë, është përgjegjës për zbutjen e efekteve të Meltdown dhe Spectre. Në të vërtetë, kjo është një copë toke që pjesërisht zgjidh problemin, por të gjitha pajisjet, pavarësisht nëse Apple preket nga ajo dhe kjo është diçka e vështirë për tu menaxhuar për çdo kompani.

Vetë firma e pranoi që është e vështirë të gjesh zgjidhjen përfundimtare të problemit ... Kjo është diçka për të cilën nuk dyshojmë, por jemi të qartë se ata po punojnë për të dhe ky azhurnim është një pjesë e rëndësishme. Versioni i ri është në dispozicion për të gjithë përdoruesit dhe në këtë rast ne nuk kemi azhurnime për watchOS ose tvOS, siç është zakon në këto raste.

Me siguri njerëzit e Cupertino po punojnë për të dhe së shpejti do të marrim versione të reja në dispozicion për shkarkim. Në këtë rast, versioni i macOS dhe iOS, janë versionet në dispozicion për të gjithë. Mund ta shkarkoni azhurnimin e macOS High Sierra 10.13.2 drejtpërdrejt nga Mac App Store në skedën e azhurnimeve. Vetë Apple na këshillon ta instalojmë këtë azhurnim sa më shpejt të jetë e mundur për të rregulluar vrimën e sigurisë të gjetur, kështu që duhet të azhurnojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Octavio dijo

  Ashtu si çfarë azhurnimi i macOS High Sierra 10.12.2, nëse jemi tashmë në 10.13.3

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Gishti i Octavio shpëtoi, është korrigjuar tashmë.

   Ju faleminderit!

 2.   Cazurro dijo

  Pyetje e çmendur e ditës, por kjo nuk është një shaka ... A do ta mbronte kjo një iMac me Bootcamp që përdoret kryesisht me Windows 7 nëse boot me ndarjen Mac dhe e zbatoj atë?

  Mos u tregoni shumë të ashpër ndaj meje dhe faleminderit.

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Përditësimi mbron Mac-et, pavarësisht përdorimit të tyre

   Përshëndetje!