CleanMyMac X shton disa përmirësime dhe pagesa pajtimi

Pas një kohe në të cilën nuk kemi pasur ndryshime të mëdha në aplikacionin e shkëlqyeshëm CleanMyMac, tani nga MacPaw ata na ofrojnë një mjet të ri me të cilin kanë qenë 10 vjeç dhe kjo është arsyeja pse ata e kanë quajtur atë CleanMy Mac X. Në këtë rast një e pikave Gjëja më e rëndësishme është që ata të kalojnë në modelin vjetor të pajtimit, siç u përmend disa muaj më parë, megjithëse mund të blini edhe licencë për një vit me një çmim prej 62,96 euro. Ky çmim ulet për të festuar fillimin, si pajtimi, në rastin e licencës vjetore kostoja normale është 89,95 euro. 

Përmirësime në sigurinë, performancën dhe pastrimin e Mac-ut tonë

Në këtë version të ri CleanMyMac X, funksionet kryesore janë përmirësuar dhe për këtë arsye mund të themi se po përballemi me një përmirësim të përgjithshëm të versionit të mëparshëm. E vërteta është se mjetet e pastrimit duken të ngjashme me ato të mëparshmet, por ne kemi një optimizim më të mirë të aplikacionit, i cili lejon që gjithçka të jetë më e shpejtë. Përveç kësaj, ndryshimi i ndërfaqes e bën atë më aktual dhe në përputhje me macOS të ri Mojave, kështu që ata që kanë versionin e mëparshëm dhe e përdorin shumë këtë mjet janë të këshillueshëm për të blerë këtë version të dhjetë vjetorit.

Aplikacioni ka mundësinë e përdorimit si provë për dy javë krejtësisht falas, kjo është mirë për ata që nuk e kanë provuar mjetin dhe duan ta dinë atë. Modaliteti i azhurnimit për ata prej nesh që vijnë nga CleanMyMac 3 kemi një zbritje prej 50% në çmimin përfundimtar. Metoda e pajtimit vjetor ka një çmim prej 27,97 euro për fillimin e saj, por për disa ditë do të jetë 39,95 euro. Në të dy rastet po flasim për një licencë për një Mac të vetëm, nëse duam të blejmë licenca për 2 ose më shumë Mac, çmimi rritet. Ju mund të shihni të gjitha çmimet në Uebfaqja e MacPaw.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   David hupa dijo

  Cili është ndryshimi me CleanMyMac 3? Sepse unë e përdor atë dhe 3 funksionojnë shumë mirë.

 2.   Octavio dijo

  Bleva CleanMyMac 3 8 muaj më parë me azhurnime përgjithmonë, siç tregohet në faqen e tyre të internetit, tani ata lëshojnë një version të ri dhe në vend të azhurnimit, duhet të kaloni nëpër kutinë.
  Ata kanë pasur detaje se na kushton 50%, por është se 8 muaj më parë unë kam paguar shumën e plotë, e kam përdorur në rreth 10 raste.
  Ky në qytetin tim quhet të jesh fitimprurës, tru dhe poshtër, për të thënë të paktën.

 3.   Oswaldo Tovar Cruz dijo

  Versioni 3 i CleanMyMac u lëshua rreth 3 vjet më parë. Normalshtë normale që kompanitë të ofrojnë përmirësime në produktet e tyre. Dhe prandaj ky version i ri merr përmirësime të reja për kompjuterët Apple. Për më tepër, nëse termat dhe kushtet e tyre konfirmojnë një azhurnim të versionit, ata kanë plotësisht të drejtë të pretendojnë, përndryshe, jo. Nga rruga, nga versioni 3 në X (Versioni 4) ka shumë ndryshime dhe është normale që ndoshta ajo pagesë, përveç sa kushton, unë konsideroj se nuk është një investim i keq, kur mbase ata kanë shpenzuar shumë më shumë për gjëra të tjera.