Bëhuni një inxhinier urë me Bridge Constructor

Në Mac App Store, si dhe jashtë tij, ne kemi në dispozicion një seri lojërash që na lejojnë të përdorim Mac-in tonë përtej të zakonshmes. Fatkeqësisht, Ne nuk mund të krahasojmë performancën e grafikëve që mund të gjejmë në PC me Mac, kështu që nganjëherë, lloji i lojërave që kemi në dispozicion nuk kërkon burime të mëdha grafike.

Sot flasim për një lojë aq e thjeshtë sa e varur. Ura Konstruktor na vendos në rolin e një ndërtuesi urash. Me Bridge Bridge duhet të zgjedhim materialet që na përshtaten më mirë në çdo kohë për të ndërtuar urat, qofshin prej druri, kabllo çeliku, shtylla çeliku apo betoni.

Nuk ka asnjë mënyrë të vetme për të ndërtuar urën për të kaluar makinat, por ne kemi mundësi të shumta. Pasi të kemi ndërtuar automjetin, duhet të bëjmë provën e zjarrit me një automjet, kamion dhe cisternë. Nëse automjeti arrin të kalojë në anën tjetër të ishullitNe do të kemi bërë një punë të shkëlqyeshme. Nëse jo, ne mund ta modifikojmë urën që kemi krijuar ose ta bëjmë atë plotësisht të re.

Karakteristikat e konstruktorit të urës

 • 40 nivele në vendin ishullor të Camatuga
 • Modaliteti falas i ndërtimit dhe sistemi i ndihmës që do të na drejtojë në hapat e parë.
 • 5 ambiente natyrore: qyteti, kanioni, plazhi, malet dhe kodrat
 • Sistem i rrjetit i përmirësuar që do të përcaktojë ku të vendosen elementët e ndërtimit.
 • 4 materiale ndërtimi: druri, çeliku, kabllot dhe shtyllat e betonit
 • Treguesi i ngarkesës sipas ngjyrës dhe materialit ndërtimor
 • Tre lloje të ndryshme të provave të rezistencës ndaj ngarkesës: makina, kamionë dhe cisterna

Bridge Constructor ka një çmim në Mac App Store prej 8,99 euro. Nëse sapo të kemi kaluar të gjitha nivelet, ne kemi në dispozicion një seri blerjesh në aplikacion për të zgjeruar numrin e niveleve, ishuj të rinj ...

Nëse duam të provojmë një version falas, Bridge Constructor është gjithashtu i disponueshëm në një version Lite, një version me të cilin mund të testojmë funksionimin e lojës dhe të vendosim nëse na pëlqen apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.