Kickstarter: Ndjehuni si një producent filmi me HitFilm 2

Hitfilm-0

Nga Kickstarter kemi një projekt softuer "të ri" për redaktimin e videos dhe unë them i ri sepse edhe pse versioni i tij u azhurnua në fund të vitit 2012 duke arritur në edicionin e tij të dytë, ende nuk kishte një version ekuivalent për Mac që ishte i disponueshëm vetëm për PC, por duket se kjo do të ndryshojë dhe ata tashmë i kanë kaluar të gjitha testet përkatëse dhe kështu bëjnë hapin e duhur.

Softueri duket me të vërtetë i fuqishëm pasi ka marrë vlerësime të mira nga shtypi i specializuar ku zhvilluesit kërkojnë qëllime të ndryshme integrojnë më shumë mjete dhe efekte vizuale në program deri më tani duke mbledhur rreth 58,128 paund.

Një aplikacion i ri ambicioz që ofron efekte mbresëlënëse video me një çmim revolucionar […] Sipas mendimit tonë, paketa më e mirë e softuerit të vetëm për artistë dhe kineastë që aspirojnë efekte vizuale

Lidhur me versionin e lartpërmendur për Mac, ata paralajmërojnë që brenda specifikimeve të pajisjeve që aplikacioni do të ekzekutojë, ajo duhet të integrojë një CPU moderne rekomandohet të paktën një Core i5 ose Core i7 përveç një grafike sipas fuqisë së këtyre procesorëve, gjithashtu rekomandohen grafikë të tillë si Intel HD 4000, seri Radeon 5000 ose Nvidia GeForce 600.

Tani për tani, mënyra më e mirë për të shijuar demon që ata ofrojnë nga KickStarter është ta bësh atë përmes Bootcamp me Windows të instaluar derisa të mbarojë transmetimi i versionit që korrespondon me Mac. Më në fund, diçka që më duket e mrekullueshme është fakti që nëse jeni të gatshëm të dhuroj më shumë se 5000 paund për në projekt, CEO i vetë kompanisë, Joshua Davies, do të sjellë në shtëpinë tuaj dy kopje në botim luksoz dhe të nënshkruara nga i gjithë ekipi i FXhome.

Më shumë informacion - Kickstarter: MaCool, një frigorifer apo një Mac?

Lidhja - kickstarter


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.