Bëni veten trackpad me shumë prekje (TactaPad i bërë në shtëpi)

Nëse nuk keni një kompjuter portativ më të ri me mollë, keni vetëm disa multitouch kur përdorni dy gishta për të bërë butonin e duhur dhe për të lëvizur (Konfigurimi i tij në panelin e preferencave të sistemit), por nuk keni pse të rrotulloni fotot (të paktën si standard ) ose për gjëra të tilla si ato që mund të shihen në këtë video:

Duket se me një këndvështrim të thjeshtë që tregon një qese plastike me një kokë uji me ngjyrë dhe një softuer ju mund të bëni gjithçka që keni parë.

Duke ndjekur gjurmët e videos, unë kam hasur në këtë shpikje fantastike, softueri i së cilës duhet të jetë ai i përdorur në shpikjen shtëpiake, i cili me siguri funksionon nën të njëjtat parime si TactaPad


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.