Krijoni me lehtësi broshura, kalendarë, formularë, etiketa dhe më shumë me Business Print Lab

Kur krijoni dokumente të reja, në varësi të njohurive që kemi për aplikacionet që përdorim rregullisht, ka të ngjarë që detyra e fillimit të jetë e vështirë, veçanërisht nëse dokumenti që duam të krijojmë, ne nuk duam që ajo të duket si asgjë para tij ose duam të krijojmë një tërësisht të re.

Të dy Faqet dhe Word na ofrojnë shabllone të ndryshme që mundemi përshtaten me nevojat tona, por nëse kemi kërkesa specifike, të tilla si krijimi i një fature, një broshure reklamuese, një kartëvizitë ... më e mira që mund të bëjmë, në mënyrë që të mos humbasim kohë duke shtrënguar kokën, është të përdorim modele.

Në Mac App Store mund të gjejmë një numër të madh modelesh që na lejojnë të krijojmë praktikisht çdo dokument që na nevojitet. Në Soy de Mac ne kemi biseduar në shumë raste për këtë lloj shablloni. Sot po flasim për një më shumë, posaçërisht Business Print Lab for Pages, një grup i gjerë modelesh të të gjitha llojeve, nga reklamat, kartat e biznesit, kalendarët, etiketat, diagramat e rrjedhës, format, broshurat reklamuese, modelet mujore… Dhe praktikisht çdo lloj dokumenti që është jashtë trendit të zakonshëm që mund të kemi në baza ditore.

Të gjitha modelet, klasifikohen sipas kategorive, kështu që është shumë e thjeshtë mund të gjejmë atë që kërkojmë pa pasur nevojë të hapim një nga një për të gjetur atë që kërkojmë, ose të përpiqemi të deshifrojmë emrin e modelit. Ky grup modelesh azhurnohen rregullisht, kështu që jemi të sigurt që nuk do të jemi në gjendje të mbarojmë kurrë modelet e disponueshme.

Business Print Lab, ka një çmim të rregullt në Mac App Store prej 21,99 euro, por për një kohë të kufizuar, mund ta gjejmë për vetëm 1,09 euro, një ofertë që nuk mund ta humbasim nëse gjithmonë kemi pasur nevojë të përdorim këtë lloj skedari në një moment ose rregullisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.