Bëni një listë, një alternativë më se interesante për të krijuar lista te Shënimet

Në vitet e fundit, ne kemi parë se si aplikacioni i shënimeve, si iOS ashtu edhe macOS, është përmirësuar ndjeshëm sot na ofron një numër të madh funksionesh, ndër të cilat mund të gjejmë mundësinë e krijimit të listave, qoftë të detyrave, të blerjeve apo të ndonjë teme tjetër, të mbrojmë shënimet me një fjalëkalim, të shtojmë njerëz të tjerë në listë ...

Nëse nuk ju ka pëlqyer kurrë ndërfaqja që na ofron dhe keni kërkuar një alternativë e pajtueshme me macOS dhe iOS Dhe kjo gjithashtu sinkronizohet me iCloud, ju mund të ndaloni kërkimin. Unë jam duke folur për Bëni një Listë, një aplikacion të thjeshtë me të cilin mund të krijojmë lista, të çfarëdo lloji, dhe gjithashtu, sinkronizohen përmes llogarisë sonë iCloud me të gjitha pajisjet iOS ku është instaluar edhe aplikacioni.

Nëse i hedhim një vështrim aplikacionit, mund të shohim se si Bëni një listë ka disa funksione që nuk janë të disponueshme në aplikacionin Shënime, të tilla si njoftimet. Nga ana e tij, Shënimet gjithashtu kanë disa funksione që nuk janë të disponueshme në Bëni një listë, siç është aftësia për të mbrojtur shënimet me një fjalëkalim. Padyshim, gjithçka varet nga përdorimi që planifikoni të bëni për secilin aplikacion dhe vlerësoni se cilat janë funksionet unike të secilit që do të përdorim më shumë.

Bëni një listë karakteristikat kryesore

 • Njoftimet, në mënyrë që të mos humbasim detyrat që kemi theksuar.
 • Mundësia e bashkëngjitjes së shënimeve audio.
 • Gjithashtu na lejon të shtojmë imazhe.
 • Ne mund ta formatojmë tekstin.
 • Vendosni cilat janë shënimet e preferuara ose përparësore.
 • Shënimet mund të përfshijnë një datë të caktuar, si dhe komentet.
 • Ne mund të shtypim të gjitha shënimet.

Bëni një listë është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli. Ky aplikacion kërkon OS X 10.11 ose më të lartë dhe është i pajtueshëm me procesorët 64-bit. Nëse dëshironi të sinkronizoni të gjitha shënimet me iPhone ose iPad, mund ta bëni përmes aplikacionit Bëni një listë iOS.

Bëni një listë! - Bëni një listë! (Lidhja e AppStore)
Bëni një listë! - Bëni një listë!falas

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.