Bërë për iPod dhe dilema me çipin në kufje për Shuffle

Çip në kufje për iPod Shuffle, i bërë për iPod
Kompania mollë ka nisur disa auriculares me Shuffle iPod që kalojnë kontrollet e kontrollit të iPod tek auriculares, në të cilën është përfshirë një monedhë i cili kontrollon funksionet e iPod. Por prodhuesit e auriculares të palëve të treta kanë shprehur dëshirën e tyre për të bërë helmeta për Shuffle iPod, ata duhet të certifikohen në program "Krijuar për iPod" për të marrë specifikimet teknike jetike për të arritur qëllimin tuaj me auriculares.

Reagimet ndaj kësaj monedhëAta nuk kanë qenë më të mirët mollë ka bërë një sy qorr në këtë drejtim dhe çuditet: «mirë dok edhe mbart një lidhës të pronarit, prodhimi i videos më i fundit iPod ajo ishte gjithashtu një pronare, dhe deri më tani askush nuk është ankuar ... edhe kur kemi hequr mbështetje për firewire në favor të USB … Pse është ndryshe tani? ».

Fakti që mollë ka mbyllur tregun e auriculares për një model të vetëm të iPod, nuk është domethënëse të duash kontroll se çfarë auriculares janë përdorur me atë pajisje, nga ana tjetër, askush nuk është ankuar sepse prodhuesit e mbulesave ose kontrolleve për consoles de lojëra portative tek aksesorë tender për të drejtat për të hartuar, prodhuar dhe përdorur për fitim.

Tregu i iPod është e gjerë dhe mollë ai nuk do ta lejojë të shpëtojë, duke iu referuar tregut të auricularesKjo politikë ka ekzistuar për një kohë të gjatë dhe deri më sot askush nuk i ka grisur kurrë rrobat për këtë. Çështja është se përdoruesi merr disa auriculares që punojnë mirë me Shuffle iPod, kështu që ju nuk shpenzoni para shtesë. Nëse nuk jeni të kënaqur me tingullin e auriculares, në të njëjtën mënyrë që ju paguani një tarifë për rreth folësit me një Dok i iPod, ju duhet të paguani për auriculares Se ju pëlqen norma përkatëse dhe mos harroni se çdo ditë paguani tarifa për shumë gjëra të tjera të përdorimit të përditshëm dhe kjo nuk është për t'u habitur.

Pra, rrëmuja e monedhë Nuk është e tillë, megjithatë kompania nuk kritikohet për përpjekjen për të fituar më shumë para dhe kështu të arrijë funksionalitet më të mirë të iPod dhe kjo është e vlefshme vegël nuk punon me auriculares që ata ju japin në AVE, se atje ata punojnë keq.

Pas dëgjimit të ankesave, MacWorld ka thirrur mollë. Zëdhënësi ka theksuar ekzistencën e monedhë, e cila është ekskluzive për të auriculares për t'u bashkuar me programin "Krijuar për iPod" dhe se nuk ka asnjë sistem DRM ose kriptimi në pajisje, kështu që klonimi është shumë i mundur auriculares nëse inxhinieri e kundërt. Por akoma, kompania ka paditur prodhuesit të cilët kanë uzurpuar pronën e saj intelektuale për të filluar aksesorë pa u shoqëruar me programin.

Përmes | Faq-Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   yoooo dijo

  Pra, nuk ka asnjë mënyrë për të ndryshuar këngët ose për të rritur volumin në iPod ???????
  esq miniera nuk ka më kufje dhe vëllimi ishte shumë i ulët