Xiaomi Mi Band 2, aleati më i mirë i iPhone-it tuaj [video]

Firma e njohur kineze ka rinovuar byzylykun e saj të njohur me kosto të ulët sasiore. Ne flasim për Xiaomi My Band 2, një pajisje që zbulohet si aleati i përsosur i iPhone-it tonë për të përcaktuar sasinë e gjithçkaje që lidhet me aktivitetin tonë fizik, për të matur gjumin tonë dhe madje për të mbajtur një regjistrim të pulsimeve tona.

Sot në Applelizados bëjmë një përjashtim dhe flasim për Xiaomi My Band 2 Sepse, pasi kam përdorur versionin e tij të mëparshëm për një vit e gjysmë, dhe pasi kam qenë gjithashtu një përdorues i Apple Watch për rreth një vit, unë mund të konfirmoj se ky është, të paktën, një nga aksesorët më të mirë që mund të blejmë për t'u përdorur së bashku në iPhone tonë.

Xiaomi Mi Band 2 | IMAZH: Powerplanet.com

Xiaomi Mi Band 2 | IMAZH: Powerplanetonline.com

La Xiaomi My Band 2 përfaqëson një hap të dukshëm cilësor nga gjenerata e parë e këtij veshja. Tani përfshini një Ekran OLED rezistencë të lartë dhe konsum i ulët që na lejon të shohim të gjitha të dhënat e regjistruara thjesht duke prekur tuajin buton i vetëm prekës. Në këtë mënyrë, një nga avantazhet kryesore të përdorimit tani është që nuk duhet të hapim më aplikacionin Ne Fit për të kontrolluar distancën që kemi ecur, hapat e ndërmarrë, rrahjet e zemrës sonë ose kaloritë që kemi djegur, pasi kemi gjithçka në dore.

Xiaomi My Band 2

Përveç kësaj, Xiaomi My Band 2 ka përmirësuar algoritmin e sistemit tuaj dhe është tani më precize kur bëhet fjalë për numërimin e hapave, matjen e joproduktive, etj.

Dhe një tjetër nga pikat më të mira në favor është e saj rezistencë e madhe. Sapo të merrni byzylykun do të kuptoni se kjo nuk është "plastike e lirë"; eshte komode, rezistente, nuk peshon asgjë dhe ka një vlerësim ndërkombëtar IP67, kështu që rezistent ndaj pluhurit, ujit dhe djersës.

Xiaomi My Band 2

Disa nga karakteristikat kryesore të Xiaomi My Band 2 shëndoshë:

 • Ekran OLED 0.42 inç
 • Bluetooth 4.0
 • Accelerometer
 • Sensori i rrahjeve të zemrësSensor i rrahjeve të zemrës Xiaomi Mi Band 2
 • Karikimi i kabllit USB
 • Alarm inteligjent
 • Histori e regjistruar e të dhënave
 • Rezistenca IP67 ndaj ujit dhe pluhurit
 • Bateria: 70 mAh
 • Autonomia e 20 ditëve
 • Pesha e vetëm 7 g
 • I pajtueshëm me iOS 7.0 ose më të ri dhe Android 4.4 ose më të ri
 • Shkyçja automatike nëse përdorni ndonjë nga modelet smartphone Xiaomi: i pajtueshëm.

Çfarë mund të bëj me Xiaomi Mi Band 2?

La Ne Band 2 Shtë një pajisje që vishet veçanërisht e përshtatshme për atletë profesionistë, amatorë ose për këdo që dëshiron të mbajë gjurmët e aktivitetit të tyre fizik dhe ta përmirësojë atë. Me të mund të:

 • Numëroni hapat e ndërmarrë
 • Numëroni distancën e kaluar
 • Vendosni qëllimet dhe merrni një njoftim me dridhje kur t'i keni arritur ato
 • Kontrolloni rrahjet e zemrës suaj
 • Numëroni kaloritë që keni djegur
 • Matni ciklet tuaja të gjumit
 • Konsultohuni me të gjithë historikun e të dhënave tuaja të regjistruara
 • Vendosni një alarm inteligjent që do t'ju zgjojë çdo mëngjes në një mënyrë progresive dhe të natyrshme
 • Merr njoftim me dridhje kur merr një telefonatë

Dhe e gjithë kjo, pa qenë e nevojshme ta hiqni, sepse mund të vraponi me të, të flini, të bëni dush dhe madje të shkoni në plazh.

Nëse doni një byzylyk sasior që nuk ju streson me njoftime të vazhdueshme, me një dizajn shumë të kujdesshëm dhe elegant, rezistencë të lartë dhe me një çmim gati të volitshëm, ne ju rekomandojmë blini Xiaomi Mi Band 2, me siguri nuk do të pendoheni. Gjithashtu, nëse preferoni ndonjë nga modelet e mëparshme pa ekran, mund të zgjidhni Mi Band 1 ose Mi Band 1s tani me një çmim më të mirë se kurrë.

Dhe tani, ju lë me këtë përmbledhje video të kanalit tonë Applelised në YouTube. Mos harroni të regjistroheni! 😘

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

9 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Miguel dijo

  Përshëndetje, unë do të doja të di nëse rrahjet e zemrës janë në përputhje jo me aplikacionin Runtastic
  Shumë falemnderit

  1.    Jose Alfocea dijo

   Përshëndetje Miguel. Unë nuk mendoj. Të gjitha funksionet e Xiaomi Mi Band janë në përputhje me vetë aplikacionin Mi Fit (natyrisht) dhe me aplikacionin Shëndetësor të iPhone, duke qenë në gjendje të shohin të gjitha parametrat e matur me byzylykun atje. Por mendoj se nuk është në përputhje me një aplikacion tjetër si Runtastic.

  2.    Po shkonin dijo

   Përshëndetje, unë kam hyrë rastësisht dhe kam parë komentin tuaj. Po të them se nëse është e mundur, duhet të shkarkosh një aplikacion të quajtur HR im nga AppStore. Me të instaluar ndiqni hapat e mëposhtëm:
   1.- ju drejtoni Fit tim që byzylyku ​​të sinkronizohet me celularin
   2.- në miHR ju aktivizoni rrahjet e zemrës
   3.- Në runtastik ju duhet të kërkoni për një pajisje të rrahjeve të zemrës dhe ajo duhet të shfaqet.

   Shpjegohet pak përafërsisht, por nëse kërkoni në Google ose YouTube me siguri do të gjeni se si bëhet

 2.   Ja ier dijo

  Përshëndetje, keni një kronometër?

 3.   Lili pe dijo

  Përshëndetje, doja të dija nëse banda mi 2 është në përputhje me iphone kur bëhet fjalë për PRANIMIN E NJOFTIMEVE NGA APLIKIMET E TJERA, si në Android, pasi që më është thënë që në iphone banda mi është e aftë të njoftojë vetëm thirrjet dhe whatsap (në mënyrë rigoroze duke folur për aplikacionet) Faleminderit!
  PS: post i mirë

 4.   Maricuchy dijo

  Përshëndetje
  Do të doja të dija se cilin aplikacion duhet të shkarkoj në iphone tim për të qenë në gjendje të përdor bandën time 2. Unë kam shkarkuar My fit dhe nuk vjen në spanjisht.

 5.   laura dijo

  Përshëndetje, faleminderit për informacionin. Ajo që do të doja të dija është nëse mund të shihni kaloritë nga ekrani i byzylykut ose a duhet të shkoni në aplikacion?
  Faleminderit shpresoj të përgjigjem të lutem.

 6.   maria dijo

  A ka ndonjë aplikacion tjetër iphone myban2? Nuk do të më lejojë t'i lidh, e kam fshirë dhe nuk do të më lejojë ta instaloj përsëri

 7.   Nekosan dijo

  Përshëndetje !! Maricuchy për komentin tuaj unë do t'ju tregoj se nëse mund ta vendosni në spanjisht, ju thjesht duhet të zgjidhni spanjisht meksikan në gjuhën iPhone. Sa për njoftimet, unë kam një iPhone6 ​​dhe asnjë prej tyre nuk po funksionon për mua. Thjesht thirrjet. dhe askush nuk më jep një zgjidhje