Bare Genius të Dyqanit Apple vazhdojnë të arrijnë sukses

bar-gjeni

Sot duhet të ju japim disa lajme me të cilat ju me siguri do të pajtoheni plotësisht dhe kjo është se edhe një herë, ideja e shkëlqyer që Steve Jobs kishte për sa i përket krijimit të një vendi brenda dyqaneve ku teknikët e specializuar do t'ju ndihmojnë të zgjidhni çdo dyshim me operacion të pajisjeve dhe pajisjeve, thirrjeve Bar Genius, ato shpërblehen përsëri sipas një studimi të kryer nga Consumer Reports.

Pasi të kenë intervistuar më shumë se 3.200 përdorues të cilët kanë kaluar përmes shërbimit Genius Bar në Apple Store, ata mund të konkludojnë se është një shërbim mbresëlënës dhe se më shumë se 90% e përdoruesve që e përdorin flasin për mrekulli.

Shtë e qartë se ekzistojnë gjithmonë raste specifike në të cilat për mendimin e përdoruesit nuk është e mundur të zgjidhet një problem i caktuar, megjithëse vetë Apple gjithmonë përpiqet të zgjidhë në një mënyrë apo në një tjetër ndonjë pyetje që në Genius Bar është bërë.

Baret Genius zakonisht ndodhen në pjesën e poshtme të Apple Store, megjithëse ka disa atje që për shkak të konfigurimit të tyre të brendshëm ndodhen në një vend tjetër. Teknikët specialistë të trajnuar posaçërisht nga Apple u japin mbështetje këtyre hekurave.

Për të përdorur këtë shërbim, duhet të kërkoni një takim përmes faqes në internet të Apple pasi ato janë bërë aq të famshme sa në shumicën e rasteve janë plot me përdorues që duan të mësojnë gjithnjë e më shumë për pajisjen e tyre.

Mbështetje teknike falas për 90 ditë nga blerja e një produkti mbulon si hardware ashtu edhe softuer dhe zgjeron mbështetjen që Genius Bars mund t'i japë shtëpisë tuaj. Për hardueri i mollës Gjithashtu siguron mbështetje telefonike për proceset themelore të instalimit, instalimit, montimit dhe lidhjes. Mbështetje teknike falas për program siguron mbështetje telefonike për instalimin, ekzekutimin ose riinstalimin e softuerit (duke mos përfshirë rikuperimin e të dhënave) për sa kohë që konfigurimi i pajisjes tuaj plotëson kërkesat minimale të sistemit për softuerin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.