Sa kohë do të zgjasë bateria iPhone 7 dhe 7 plus?

iPhone 7 bateri

Duke parë që tema e sotme janë bateritë, ciklet e karikimit dhe Apple Watch, unë kam vendosur ta përfundoj ditën duke komentuar detaje rreth iPhone 7 dhe versionit të tij gjigand. Ne jemi tashmë disa javë larg nga rasti kryesor, megjithëse asgjë nuk dihet ende për datën e saktë. Ata mund të na paraqesin me shumë gjëra ose të na zhgënjejnë, siç bënë në mars. Por pa dyshim, një nga pikat e forta të pajisjes kryesore do të jetë bateria.

Sa do të zgjasë iPhone 7 ynë pa e karikuar atë? Kjo është ajo që duhet të presim duke marrë parasysh thashethemet dhe lajmet që kemi parë ditët e fundit.

IPhone 7 do të mburret me bateri

Mund të mos jetë më novatori nëse nuk ndryshon mënyrën e funksionimit të butonit Home ose mënyrën se si duket, por pak kush mund ta mposhtë atë kur bëhet fjalë për energjinë e baterisë. Sot kemi folur shumë për bateritë e supozuara të rrjedhura të Apple Watch 2. Epo, kjo do të ketë një kapacitet të pabesueshëm 35% më shumë. E njëjta gjë u tha për iPhone, edhe pse përqindja ishte pak më e ulët. Thuhet se iPhone 7 do të mbërrijë me deri në 15% më shumë bateri fizike, e cila nuk është pak. Le të shohim më poshtë se sa orë shtesë të përdorimit mund të thotë dhe në çfarë do të përkthehej kur e përdorim atë në jetën tonë të përditshme.

Meqenëse kam modelin 4,7 inç të iPhone 6 dhe ky është ai që jep më shumë probleme në kohëzgjatje, do ta përdor si shembull. Në vend të kësaj plus-i zgjat shumë më gjatë. Kjo është arsyeja pse preferoj të përqendrohem të flas për të voglin. Aktualisht Apple premton deri në 10 orë përdorim të vazhdueshëm. Unë kam ardhur të përjetoj midis 7 dhe 8 me përdorim normal. Po kësaj Ne i shtojmë 15%, mund të shohim një kohëzgjatje ndërmjet 8 dhe 9 orë, apo edhe 10, por jo vetëm në baterinë fizike jeton iPhone.

Mbani në mend se optimizimi i sistemit operativ, mënyra e kursimit të baterisë dhe procesori ndikojnë shumë në kohën që iPhone aktiv do të zgjasë pa kaluar nëpër prizë. Me përmirësimet që shohim në iOS 10 dhe në iPhone 7 mund të arrihet lehtësisht 10 orë të përdorimit të vazhdueshëm, dhe madje do të përpiqej të arrinte 11. Kjo është në lidhje me modelin 4-inç. Lidhur me modelin plus, mund të arrihen 7 orë përdorim të vazhdueshëm.

Çdo ditë me një iPhone më të qëndrueshëm

Jo vetëm në rezistencë ndaj ujit dhe goditjeve, ajo gjithashtu do të jetë e qëndrueshme në bateri. Nëse Apple shtoi karikim më të shpejtë dhe një karikues wireless të mundshëm, ndryshimi nga iPhone 6s në 7 do të ishte brutal. Ne mund të karikonim plusin çdo dy ditë, dhe i vogli do të na qëndronte gjithë ditën duke e përdorur atë pa ndërprerje.

Ata thanë që kjo gjeneratë nuk do të ishte inovative ose do të na habiste me ndryshime të mëdha në dizajn, por në të vërtetë ata do të modifikojnë brezat e pasmë dhe mund të prezantojnë ngjyra të reja. Tani nuk kemi nevojë për shumë më tepër, mund të zgjasim edhe një vit me modelin aktual të pastër dhe të bukur. Tani për tani përparësia është të përmirësojmë baterinë dhe specifikimet, për ta bërë iPhone 7 pajisjen ideale.

Unë kam besim të madh në këtë terminal dhe mendoj do të jetë në gjendje të tejkalojë shumë shitjet e marra nga iPhone 6s dhe 6s plus. Nëse ai i mëparshmi do të ishte një brez i mirë, ky vit do të jetë edhe më shumë. Le të dridhet Samsung, sepse megjithëse ato të mollës së kafshuar nuk do të jenë në gjendje të rimarrin ose të fitojnë shumë pjesë të tregut, ata do të rimarrin reputacionin e tyre të mirë dhe do të na befasojnë siç duhet me një iPhone 7 dhe 7 plus shumë më të lartë se gjithçka që kemi parë më parë.

Kësaj i shtohet edhe një aksesor i pabesueshëm siç është Apple Watch 2, prej të cilit kemi parë shumë lajme dhe thashetheme interesante. Gjithçka tregon se as këtë vit Apple nuk do të bëjë risi në dizajn, por kjo do të përmirësojë baterinë e gjithçkaje, e cila është ajo që përdoruesit më shumë kërkuan nga kompania me mollën e kafshuar. Do të jetë një fjalim kryesor me produkte shumë të mira, ne vetëm shpresojmë që të mos vonohet shumë për problemet e prodhimit. Le të shohim nëse ata thonë diçka këtë javë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Daniel Santiago Muñoz Moreno dijo

  false se kohëzgjatja është 10 orë, sepse kam zgjatur vetëm 5 orë duke luajtur lojëra të lehta.

 2.   Juan Carlos dijo

  Unë kam iphone 7 dhe zgjat ndërmjet 4 deri në 5 orë me përdorim normal.