Baza e AirPower po mbinxehej shumë

AirPower Apple fillon marsin 2018

Ne kemi folur tashmë për problemet që mund të kenë nxitur zhdukjen e bazës së karikimit AirPower nga plani i parë i Apple, në këtë rast gjithçka tregon se një tepricë e nxehtësisë në kohën e karikimit të pajisjeve do të ishte arsyeja kryesore pse ne nuk do ta shohim bazën në dyqanet e Apple të paktën në një periudhë të afërt kohore.

Ata nga Cupertino na e paraqitën atë si bazën perfekte për përdoruesit që kanë një Apple Watch, AirPods dhe një iPhone, pasi lejonte karikimin e njëkohshëm të të gjitha pajisjeve në të njëjtën bazë. Në të vërtetë ne nuk e kemi parë kutinë Qi të AirPods dhe duket se nuk do të shohim as bazën problemet e mbinxehjes në kohën e ngarkimit.

Me nxehtësi të tepërt procesi i karikimit ndalet

Dhe është që brenda bazës u shtua një çip për të mbrojtur pajisjet e ndryshme që karikohen me valë në AirPower, në mënyrë që temperatura e tepërt të jetë sinonim i ndalimit të karikimit. E thënë mirë dhe e bërë, duket se problemi kryesor me bazën është se nxehej shumë në kohën e ngarkimit sipas informacionit më të fundit që arrin në rrjet.

Spiralja e shumëfishtë që ka kjo bazë për të shmangur pikat në të cilat pajisjet nuk do të karikohen mund të jetë arsyeja kryesore për ngrohje dhe kjo është se nëse keni një bazë karikimi pa tel do të vini re se kur karikoni iPhone ose Apple Watch nxehet, sepse duket se ideja e shtimit të 24 mbështjellësve në bazën e AirPower nuk ka funksionuar dhe ngrohja ishte e tillë që mund të ishte edhe një rrezik.

Pas një viti në të cilin dukej se baza ishte humbur, tani nuk ka zgjidhje tjetër përveç të heqim dorë për të parë se sa efektivisht kjo bazë u humb gjatë rrugës. Kjo është të paktën një anekdotë në kurrikulën e ndërmarrjes dhe kjo është, megjithëse është e vërtetë që nuk është produkti i parë që nuk është lansuar zyrtarisht, ai duket se është i pari që nuk është lansuar pavarësisht nga fakti se është prezantuar në një zyrtar kryesor i nënshkrimit. Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në fund me kutinë e karikimit pa tel AirPods ... 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.