Baza e karikimit të AirPower mund të dalë në treg së shpejti

Disa ditë më parë, kolegu im Jordi, publikoi një lajm në të cilin u konfirmua se problemet e ngrohjes së AirPower kishin qenë arsyeja kryesore për Apple, një vit më vonë, Unë ende nuk e kam nisur stacionin e karikimit pa tel që na lejon të karikojmë së bashku iPhone, AirPods dhe Apple Watch.

Por pas lëshimit të beta-s së parë të iOS 12.1, ajo është zbuluar një linjë kodi që përmend këtë bazë tarifimi. Por nuk është e vetmja. Nga sot është e mundur të blini modelet e reja të iPhone që Apple prezantoi më 12 shtator. Brenda kutisë së këtyre modeleve, në manualin e përdorimit mund të gjejmë një përmendje të bazës së karikimit AirPower.

Siç mund ta shohim në imazhin e mësipërm, Apple na nxit ta vendosim iPhone me ekranin lart në AirPower ose një ngarkues wireless të çertifikuar nga Qi. Azhurnimi i fundit që Apple Store mori, orë para mbajtjes së fjalës së fundit, hoqi të gjitha gjurmët e bazës së karikimit AirPower, e cila mund të shihet si një lëvizje nga Apple për të hequr çdo gjurmë të kësaj doku të karikimit pa tel që u prezantua vitin e kaluar.

Veryshtë shumë e vështirë që Apple të ketë humbur rishikimin e dokumentacionit të përfshirë në modelet e reja të iPhone, kështu që ne mund të mendojmë se projekti i bazës së karikimit pa tel AirPower ka vazhduar në rrugën e tij, dhe që është gati të dalë në treg.

Se nëse, nuk e dimë nëse me ndryshime estetike Ose jo, pasi që ky ka qenë problemi kryesor që kjo bazë e karikimit ka ofruar që kur mediat filluan të pyesin veten për fillimin e saj dhe Apple u detyrua të bënte një deklaratë në lidhje me të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   tacaneco dijo

    Isshtë e qartë se ata do të hedhin diçka në treg, një bazë të sigurt të karikimit, nëse jo, pse i kanë nxjerrë terminalet e reja me xham dhe jo metal?