Airport Extreme dhe Time Capsule janë azhurnuar për të akomoduar 802.11 ac WiFi

Baza-aeroporti-2013-2

Nëse do të kishte ndonjë produkt që unë e prisja, por që as që mendoja se do të prezantohej në këtë fjalim kryesor, do të ishte rinovimi i gamës së tij të bazave Aeroporti Ekstrem dhe Kapsula me Kohë, të cilat, si të gjitha risitë e paraqitura, kanë mbërritur me forcë edhe pse nuk iu kushtuan të njëjtën vëmendje dhe kohë gjatë konferencës si produktet e tjera me më shumë tërheqje.

Sidoqoftë, nëse shohim nga afër projektin, pasi ajo është gjëja e parë që hyn në sy siç është e dukshme, është e ngjashme me marrjen e bazës së Aeroportit Express dhe zgjatjen e tij vertikalisht me të gjitha lidhjet të rregulluara në mënyrë të barabartë vertikalisht. Sikur të më kishin thënë disa muaj më parë se këto do të ishin bazat e reja, Unë do të kisha menduar se ishte një render të një aeroporti të zgjatur shprehur.

http://www.youtube.com/watch?v=WdHWWDlXAzo

Duhet të kujtojmë se protokolli i ri Wi-Fi që integron këtë router të rinovuar Apple është deri në dy herë më shpejt se protokolli i mëparshëm Wi-Fi N ku maksimumi teorik ishte i vendosur në 600 Mbps. Nga ana tjetër, protokolli Wi-Fi 802.11ac mundësitë janë zgjeruar shumë pasi mund të arrijmë shpejtësi ndërmjet 1 deri 1,3 Gbps në shpejtësi, megjithëse siç ndodh gjithmonë në rrjetet pa tel ato do të të mos jenë të qëndrueshme, duke u ndikuar shumë nga pengesat, kanali i transmetimit ...

Baza-aeroporti-2013-1

Siç mund ta shohim nga imazhi, router ka tre porte hyrëse LAN Ethernet Gigabit, një për qasje në WAN, porti tipik usb për të lidhur një printer ose disk për të ruajtur rezervat tona dhe portin e energjisë. Duke iu rikthyer dizajnit, sa më shumë që e shoh, aq më shumë më pëlqen pasi që edhe pse është më e lartë, baza është më e vogël dhe paraqitja është më pak konvencionale.

Baza-aeroporti-2013-0

Aeroporti Ekstrem është me çmim 199 €, ndërsa Kapsulat Kohe 2Tb dhe 3Tb fillojnë me çmime që variojnë respektivisht nga 299 € në 399 €.

Më shumë informacion - Apple përditëson linjën e saj Macbook Air


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.