Belkin sjell USB 3.0 në Mac tuaj

Belkin është një nga prodhuesit më të famshëm të aksesorëve Mac, dhe kësaj radhe ata kanë dashur të kapërcejnë të gjithë duke prezantuar PCI-Express dhe Express Cards që do të na lejojnë të instalojmë portat USB 3.0 në Mac tonë… por jo tek askush.

Unë them që sepse vetëm Mac Pro dhe MacBook Pro 17 inç do të jenë në gjendje të përfitojnë nga këto karta, duke qenë i vetmi Macintosh që plotëson kërkesat për të pasur një vend të caktuar për atë pajisje shtesë.

Sa i përket çmimeve, thuhet se do të dalë në Shtetet e Bashkuara për rreth 80 dollarë kartelë dhe 40 dollarë kabllo, e cila është e shtrenjtë për një USB ... por shkon me shpejtësi të jashtëzakonshme (me pajisje të përputhshme).

Burimi | Mollë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   MAGH1707 dijo

    Karta Belkin Usb3 nuk punon me osx 10.8.2

bool (e vërtetë)