Belkin Thunderbolt Express Dock, 8 lidhje me një Thunderbolt

Rrufeja-Belkin

Kanë kaluar disa muaj që kur Belkin shpalli një dok të ri për Mac me lidhje Thunderbolt, dhe tani mund të bëjmë një para-rezervim nga faqja e internetit e Belkin. Kjo pajisje fantastike me një dizajn shumë të përshtatshëm për alumin tuaj Mac u prezantua në Macworld muajin e kaluar, dhe në të mundemi gjeni 3 porta USB 3.0, një port FireWire 800, një lidhje Ethernet Gigabit, një dalje audio ndihmëse 3,5 mm dhe një hyrje 3,5 mm dhe një port Thunderbolt. E gjithë kjo lidhet me një port të vetëm Thunderbolt në Mac tuaj.

rrufeja-belkin-2

Porta Thunderbolt që Apple prezantoi në Mac-et e saj disa kohë më parë ka specifikime të mahnitshme, duke qenë në gjendje të lëvizë të dhëna në dy kanale me 10 Gbps, që është 20 herë më shpejt se një USB 2.0 dhe 12 herë më shpejt se një FireWire 800. Përkundër kësaj Kjo, teknologjia nuk përfundon duke u ngritur, pa dyshim për shkak të çmimit të lartë të pajisje të përputhshme me të. Nuk është se ato janë shumë të bollshme, dhe ata gjithashtu kanë çmime mjaft ndaluese për momentin, çmime që ato madje mund të tejkalojnë dyfishin e pajisjeve të ngjashme me lidhje USB 3.0.

Çmimi i kësaj pajisje, i disponueshëm për momentin vetëm në Uebfaqe Amerikane e Belkin, dhe vetëm si para-rezervim, është 299,99 dollarë dollarë. Çmim i lartë, por që është ulur 100 dollarë që kur u njoftua në qershor. Përkundër kësaj, ne duhet të pranojmë se pajisja ka karakteristika që e bëjnë atë më shumë se interesante, veçanërisht nëse mendojmë se një port i vetëm Thunderbolt arrin deri në 8 lidhje të ndryshme. Nëse jeni të interesuar për këtë lloj pajisje, ju gjithashtu mund të hidhni një vështrim në Portë rrufeje me lidhje Matrox HDMI, i cili tashmë është i disponueshëm për një çmim pak më të ulët, 249 dollarë, megjithëse numri dhe lloji i lidhjeve është më i vogël.

Më shumë informacion - Corning tregon kabllot e saj Thunderbolt në CES 2013

Burimi - 9to5Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.