Bento del në pension për të hapur rrugë vetëm për FileMaker

BENTO

FileMaker na prezantoi Bento si baza e të dhënave të saj, e orientuar për përdorim shtëpiak, e lehtë për t’u përdorur dhe e rehatshme për t’u përdorur në mënyrë që të mund të organizojmë në një vend të vetëm të gjitha llojet e të dhënave, nga kontaktet te projektet ose detyrat për të koordinuar, të gjitha në një mënyrë të arritshme, jashtëzakonisht të thjeshtë dhe intuitive dhe shpejt

Bento ishte një risi në fushën e aplikacioneve të bazës së të dhënave personale pasi përfiton nga teknologjitë e ofruara nga OS X për të ofruar një zgjidhje gjithëpërfshirëse dhe shumë të lehtë për t'u përdorur. Bento do komunikoni me librin tonë të adresave, me iCal dhe madje me Mail.

Sidoqoftë, FileMaker ka lëshuar një deklaratë duke thënë se po ndërpret programin e saj të të dhënave Bento në favor të përqendrimit në FileMaker. Bento do të vazhdojë të jetë i disponueshëm për Mac, iPhone dhe iPad deri më 30 shtator. Mbështetja teknike, azhurnuesit e softverit Mac dhe moderimi i forumit do të jenë aktive deri më 30 korrik 2014.

Kompania tha se nuk do ta zëvendësojë atë me një produkt të ngjashëm dhe i nxit përdoruesit të migrojnë në FileMaker Pro, duke ofruar një zbritje prej $ 120 për klientët ekzistues të Bento deri më 30 tetor. FileMaker thotë se rritja e produktit të saj kryesor FileMaker në iOS ishte një nga arsyet për ndërprerjen e Bento. Disa nga tiparet e Bento, megjithatë, të tilla si Sinkronizimi i bazës së të dhënave WiFi midis klientëve Mac dhe iOS, nuk ofrohet në FileMaker.

Nëse dëshironi të blini Bento, versioni iPad ka një kosto prej 9.99 $, versioni iPhone prej 4.99 $ dhe versioni Mac prej 49,99 $.

Më shumë informacion - Bento lanson versionin e tij 4

Burimi - Bërësi i skedarëve


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.