MacOS Sierra 3 beta 10.12.5 lëshuar për zhvilluesit

Ne vazhdojmë me versionet beta për zhvilluesit dhe dje pasdite kompania lansoi versioni i tretë beta i macOS Sierra 10.12.5 me pak ndryshime në drejtim të funksionalitetit të sistemit operativ. Në këtë rast, është një version që shton rregullimet tipike të defekteve në kod dhe zgjidhjen e problemeve mbi versionin e mëparshëm beta 2. Lajmet më të shquara erdhën në versionin aktual macOS 10.12.4 me zbatimin e të tjerëve të natës, kështu që Ai shpresonte se nuk do të kemi ndonjë ndryshim të madh në sistemin operativ të Mac-ve tanë deri në WWDC këtë qershor.

Ashtu si me azhurnimet e vjetra, ajo për të cilën jemi të qartë është se versioni 10.12.5 thjesht do të shtojë rregullime të defekteve në kod, do të përmirësojë sigurinë, stabilitetin dhe korrigjimin e defekteve në versionin aktual, por është e qartë se kjo është gjithashtu e rëndësishme dhe më shumë duke marrë parasysh atë numëron përmirësimet që kompjuterat e rinj MacBook Pro 2016 duket se kanë marrë në lidhje me konsumin e baterisë dhe më shumë. Pak nga pak ju duhet të vazhdoni të lustroni sistemin dhe kjo Apple bën mjaft mirë.

Si gjithmonë paralajmëroni se është një version beta dhe është më mirë të qëndroni larg nga rruga nëse nuk jeni një zhvillues, pasi mund të keni ndonjë problem të papajtueshmërisë me aplikacionet tuaja ose mjetet e punës ose mete që ndikojnë në përvojën e përdoruesit. Për disa orë, nëse gjithçka shkon sipas planit, beta publike me siguri do të arrijë dhe në këtë rast është më mirë ta instaloni direkt në një disk të jashtëm ose ndarje për të shmangur probleme të ngjashme. Versionet beta të lëshuara janë zakonisht të qëndrueshme dhe me pak defekte, por mos harroni se ato janë beta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.