OS X Yosemite 3 Zhvilluesi Beta 10.10.3

ka-josemit

Apple lëshon versionin e tretë beta të OS X 10.10.3 për zhvilluesit pas pak më shumë se dy javësh që nga fillimi i beta 2. Me këtë rast, Apple bëri një fjalim kryesor në mes dhe kjo nuk duket se ka ndikuar në planet për të lëshuar një beta të re, në këtë rast beta e ardhshme 3. emëruar si 1498g.

Përveç rregullimeve të defekteve në kod dhe rregullimeve të ndryshme të gabimeve të raportuara më parë, Apple shton API-të e reja në këtë beta 3 në mënyrë që zhvilluesit të mund të shtojnë mundësi për aplikacionet e tyre në lidhje me të rejat Force prekje. Duhet të theksohet se kjo faqe e re është shtuar në MacBook e prezantuar në hyrjen kryesore të hënën e kaluar por edhe në Retina MacBook Pro të rinovuar 13 inç.

Gjithashtu në këtë beta të re 3 ne vazhdojmë me ikonat e reja të emoji-ve, të rejat Aplikacioni i fotove dhe Verifikimi me XNUMX hapa i Google. Duket se trackpad i ri do të lejojë zhvilluesit të krijojnë aplikacione që përfitojnë nga kjo teknologji nga Apple dhe ata në Cupertino nuk duan të presin një sekondë tjetër që ata të fillojnë të punojnë në të.

Kjo beta e re është e disponueshme në qendrën e zhvilluesve dhe për momentin vetëm ata mund të hyjnë në beta. Përveç kësaj beta, ajo gjithashtu lëshohet në treg beta e tretë e iOS 8.3.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Engjëll dijo

  Unë jam i vetmi që azhurnova një herë, po bëj një kërkim duke përdorur 3 gishtat dhe përveç që nuk funksionon, a pushon tastiera të shkojë?

 2.   Jordi Gimenez dijo

  Përshëndetje Angel, testuar në një MacBook Pro Retina nga korriku i vitit të kaluar dhe funksionon mirë. Le të shohim nëse dikush tjetër që mund të provojë na thotë, Çfarë Mac keni?

  të fala

  1.    engjëll dijo

   Unë kam një macbook pro 13

   1.    Jordi Gimenez dijo

    Këtu keni zgjidhjen Angel, një version të ri: https://www.soydemac.com/beta-4-de-os-x-10-10-3-lanzada-por-apple-build-14d105g/

    Përshëndetje!

    1.    engjëll dijo

     Faleminderit për paralajmërimin e Jordi, por përsëri, unë kam instaluar këtë azhurnim dhe problemi im vazhdon. Një përshëndetje.

 3.   Alberto dijo

  Gjithçka në rregull në një mini mini i7 2.6