Beta 5 e macOS 11.3 fsheh iMac me procesorin M1

iMac

Versionet beta zakonisht janë parathënia e disa zhvillimeve për sa i përket pajisjeve të Apple dhe është që kompania tregon në kodin burimor disa të dhëna të pajisjeve të saj të ardhshme. Në këtë rast, diçka që të gjithë jemi duke pritur është mbërritja e procesorëve M1 në të gjithë kompjuterët Mac, dhe referencat për iMac tregohen në kodin e beta më të fundit të lëshuar dje. 

Nga faqja e internetit 9to5mac duke treguar dy kode të reja iMac që nuk janë parë kurrë më parë, iMac 21,1 dhe iMac 21,2. Këto kode të zbuluara midis kodit të sistemit operativ ofrojnë një tregues të ri në lidhje me mbërritjen e këtyre procesorëve M1 në iMac.

Lëshimi i tyre nuk do të zgjaste shumë dhe është se ajo që firma Cupertino synon është që të gjitha pajisjet të kalojnë te përpunuesit e saj sa më shpejt të jetë e mundur. Atëherë do të shihnim ndryshimin e dizajnit për një kohë, diçka që nuk duket përparësi për ta sot.

IMac zakonisht arrin në fund të vitit rregullisht por një azhurnim i mëparshëm nuk përjashtohet për të shtuar këta procesorë. Rezultati në lidhje me besueshmërinë, konsumin dhe fuqinë e këtyre M1 tani është më shumë se i provuar dhe nuk kemi dyshim se tranzicioni do të ndodhë sa më shpejt që të jetë e mundurPrandaj, ata mund të mos presin edhe aq gjatë për të azhurnuar iMac dhe për të lënë ndryshimin e dizajnit për më vonë.

E gjithë kjo në lidhje me dizajnin është diçka që vetëm Apple e di, do të jetë koha për të parë evolucionin e thashethemeve dhe mbi të gjitha prisni që Apple të vendosë të bëjë hapin në M1 në iMac të saj duke shtuar ose jo një ndryshim të projektimit në këto.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.