MacOS Sierra beta 8 është tani në dispozicion për zhvilluesit dhe përdoruesit e beta publik

MacOS-Sierra

Ndërsa të gjithë ishim të përqendruar në datën zyrtare të prezantimit të iPhone të ri dhe kush e di nëse diçka tjetër gjatë fjalës kryesore në 7 shtator, Apple lëshoi ​​versionet macOS Sierra beta 8 për zhvilluesit dhe versioni 7 për përdoruesit që janë regjistruar në programin publik beta. Tani me këtë lëshim duket se jemi më afër versionit përfundimtar të këtij sistemi operativ të shumëpritur dhe do të ishte shumë mirë nëse Apple e lansoi zyrtarisht atë në mbajtjen kryesore të iPhone, por këtë do ta zbulojmë brenda vetëm një jave.

Si në versionet e mëparshme beta, djemtë nga Cupertino përqendrohen në rregullime të defekteve në kod, rregullime të vogla të defekteve në kod dhe përmirësime të sigurisë së sistemit. Beta 8 vjen disa ditë pas lëshimit të versionit zyrtar të iOS 9.3.5 që korrigjoi një defekt të sigurisë në iPhone dhe iPad.

Ka mbetur shumë pak që shumica e përdoruesve të jenë në gjendje të azhurnojnë Mac zyrtarisht dhe të shijojnë përmirësimet e shtuara në këtë sistem operativ që, edhe pse është i vërtetë, ka një bazë shumë të ngjashme me ato të OS X El Capitan, shton lajme të ndryshme në lidhje me Siri, opsioni për të zhbllokuar nga Apple Watch dhe lajme të tjera që i kemi parë më parë. Nëse jeni përdorues i versioneve publike beta të macOS Sierra, Përditësimin do ta gjeni në Mac App Store> Përditësimet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.