MacOS Monterey Beta 9, watchOS 8.1 dhe tvOS 15.1 në duart e zhvilluesve

Betat

Një version tjetër beta është tashmë në duart e zhvilluesve. Në këtë rast është macOS Monterey versioni 9 dhe në të shtohen ndryshimet që lidhen me stabilitetin, sigurinë dhe besueshmërinë e sistemit. Me pak fjalë, pak ndryshime në fillim në mungesë të shikimit më të detajuar të versionit të lëshuar nga Apple për zhvilluesit.

Përveç versionit 9 të macOS Monterey, kompania lëshoi ​​gjithashtu Versionet beta të iOS 15.1, tvOS 15.1 dhe watchOS 8.1Me Këto versione për zhvilluesit tashmë po arrijnë në pajisje dhe ne jemi duke pritur risitë e mundshme që shtohen në to, por duket se ato janë versione të fokusuara në përmirësimin e stabilitetit dhe sigurisë së përgjithshme.

MacBook Pro i ri është më afër

Dhe a është çdo herë që kemi një version të ri beta të macOS Monterey Ne nuk mund të ndalojmë së menduari për lançimin e MacBook Pro-ve të reja 14-inç dhe 16-inç. Ne jemi duke pritur për të parë momentin kur Apple lançon këto MacBook Pro të reja, gjithçka tregon se nuk do të jetë vonë, por nuk ka asnjë datë zyrtare për momentin.

Mos harroni se këto versione beta mund të përmbajnë defekte, të jenë të paqëndrueshme ose madje të papajtueshme me disa aplikacione që ne përdorim në ditët tona për punë, kohë të lirë, etj. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë të qëndroni anash dhe më së shumti të prisni që versionet beta publike të dalin, veçanërisht për shkak të problemeve të mundshme me Apple Watch. Do të na prekë ndiqni nga afër evolucionin e këtyre versioneve të reja beta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.