Beta e XNUMX-të për zhvilluesit e macOS Big Sur

Big Sur

Versioni i ri beta i macOS Big Sur për zhvilluesit arrin në versionin e gjashtë dhe në të shtohen rregullimet tipike të defekteve në kod, rregullimet e defekteve të zbuluara në versionin e mëparshëm dhe disa ndryshime të tjera. Në këtë kuptim, bëhen versionet më të fundit beta të macOS dhe pjesa tjetër e sistemeve operative të Apple versionet u përqendruan në përmirësimin e drejtpërdrejt të stabilitetit dhe sigurisë. Ndryshimet dhe risitë zakonisht arrijnë në versionet e para dhe atëherë ju duhet vetëm t'i lustroni ato në maksimum në mënyrë që sapo të lëshohet në treg një version zyrtar të ketë gabimet minimale të mundshme.

Ka mbetur pak për versionin përfundimtar të macOS 11

Dhe ne po shohim se si një nga një po vijnë versionet e reja beta të pjesës tjetër të sistemeve operative dhe në rastin e Mac-ve tanë ndodh e njëjta gjë. Apple po përshpejton lëshimet e versioneve beta dhe ndoshta kjo beta 6 e lëshuar për zhvilluesit është ai që i paraprin drejtpërdrejt GM (Master i Artë) i cili është versioni përfundimtar i sistemit operativ por pa u lëshuar për publikun e gjerë.

Në këto vite versionet e macOS beta për zhvilluesit janë përmirësuar shumë dhe tani është më e vështirë të gjesh mete ose probleme të mëdha kur instalojmë këto versione zhvilluesi në Mac-in tonë, po, është më mirë të presim për versionin beta për përdoruesit e regjistruar për të arritur. programi publik beta. Në çdo rast, duhet të keni kujdes që nga versionet beta mund të tregojë papajtueshmëri me disa mjete, aplikacione ose shërbime që ne i përdorim në ditën tonë në ditë.

Versioni beta 6 për zhvilluesit tashmë mund të shkarkohet për disa orë duke hyrë në Preferencat e sistemit në Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.