Beta e parë e macOS Catalina 10.15.1 është tani në dispozicion

macOS 10.15 Catalina

Brenda disa ditësh nga fillimi në mbarë botën i macOS Catalina, Apple ka vënë në dispozicion të zhvilluesve beta e parë të versionit 10.15.1; Pritet që më vonë gjatë kësaj jave, e njëjta beta të jetë në dispozicion për publikun e gjerë, përkundrazi, për ata që janë regjistruar më parë për programin.

Kjo beta e parë e versionit të ri të macOS Catalina, është e lidhur ngushtë me pjesën e dytë të versionit provë të iOS, iPadOS dhe tvOS 13.2 dhe pjesën e tretë të wathcOS 6.1, për të cilën kemi biseduar tashmë.

Çfarë ka të re në betën e parë të macOS Catalina 10.15.1

Nëse keni lexuar se çfarë ka të re në betën e dytë të versionit 13.2 për iPhone, iPad dhe Apple TV, Ju do të merrni një ide se çfarë përbëhet nga beta e parë e macOS Catalina.

 • Emoji të rinj janë prezantuar dhe mundësia e të qenit në gjendje të zgjedhësh midis tij, kombinimet e gjinisë dhe ngjyrës. Si dhe emoji të rinj të personave me aftësi të kufizuara.
 • La cilësimet e reja të Siri, e cila do t'ju lejojë të zgjidhni të fshini kërkesat tuaja të historisë së kërkimit në Diktim. Ne gjithashtu mund të vendosim nëse duam të marrim pjesë në programin për të mbledhur të dhënat që kërkojmë nga asistenti inteligjent i Apple.

macOS Catalina

Shumë pak lajme sjellin këtë beta të parë. Por është se ka kaluar pak kohë që nga lëshimi i macOS Catalina me tiparet dhe të metat e saj dhe megjithëse përdoruesit kanë shtrydhur pothuajse të gjitha funksionet e reja, shpresoj se disa gabime të papritura do të përmirësohen që i bëjnë disa prej nesh të duhet të rinisin Mac-në tonë, herë pas here. Nuk është normale, por ndonjëherë këto gjëra ndodhin.

Si zakonisht, Ne ju rekomandojmë që të instaloni këtë beta të parë në një pajisje dytësore. Nëse e bëni në pajisjen tuaj kryesore, mund të dëshpëroheni për problemet që mund të ndodhin. Mbi të gjitha, është një version provë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   joanra dijo

  Miniaplikacionet dhe paneli janë zhdukur. Apple i ka hequr ato. Turp.

bool (e vërtetë)