Beta e parë e tvOS 13.4.8 për zhvilluesit

Hardueri i ri Apple TV i zbuluar në tvOS 13.4 beta

Apple sapo lançoi të parën tvOS 13.4.8 beta për zhvilluesit. Pak minuta më parë, versioni i ri për zhvilluesit u hodh dhe në fillim duket se nuk shton shumë ndryshime krahasuar me versionin aktual që ata lançuan disa javë më parë dhe që ne kemi sot në Apple TV.

Tani për tani dhe ndërsa po shkruajmë këtë lajm nuk ka më versione beta ose zyrtare të lëshuara jashtë tvOS dhe është se dje ne ishim dëshmitarë të fillimit të një version zyrtar shoqërues për macOS në të cilën u korrigjua një dështim i sistemit.

Zakonisht këto versione për tvOS ato zakonisht nuk shtojnë ndryshime të dukshme ose të rëndësishme dhe më pak kur jemi duke iu afruar WWDC në të cilën do të mbërrijnë disa lajme ose të paktën shpresojmë kështu. Siç thamë në fillim, ky version sapo është lëshuar dhe në rast se shfaqet ndonjë lajm i rëndësishëm, ne jemi të sigurt që zhvilluesit do ta publikojnë atë në mënyrë që të dihet. Në çdo rast ne do ta azhurnonim artikullin për të informuar në lidhje me të.

Mos harroni se këto versione beta janë ende për t’u testuar, kështu që edhe pse është e vërtetë që ato zakonisht punojnë mjaft mirë në pajisjet tona, këshillohet që të qëndrojmë larg tyre derisa të marrim versionet përfundimtare dhe zyrtare. Zhvilluesit janë tashmë në provë, më mirë qëndroni larg për çdo rast. Në këtë rast me siguri do të jetë një azhurnim për të korrigjuar gabimet dhe të metat e sigurisë të zbuluara, por është më mirë të jesh i kujdesshëm në këtë çështje dhe të shijosh Apple TV pa probleme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.