Beta e pestë e macOS Monterey 12.5 është lëshuar për zhvilluesit

macOS Monterey

Me shumë zhvillues që tashmë testojnë macOS Ventura-n e ardhshëm në kompjuterët e tyre, Apple vazhdon të punojë pa u lodhur në korrigjimin e gabimeve të tij macOS Monterey 12.5, i cili do të jetë versioni i fundit i Monterey.

Këtë pasdite Apple ka lëshuar beta e pestë të atij versioni të zhvilluesit. Kjo do të thotë që nëse gjithçka shkon siç pritej, së shpejti do të kemi versionin përfundimtar për të gjithë përdoruesit.

Apple sapo lëshoi ​​vetëm pak orë më parë beta-në e pestë të një përditësimi të ardhshëm macOS Monterey 12.5 për zhvilluesit. Ky version i ri vjen vetëm një javë pas lançimit të beta të katërt të macOS Monterey 12.5. Kjo do të thotë se versioni përfundimtar do të vijë së shpejti.

Zhvilluesit e regjistruar mund të shkarkojnë beta përmes Qendra e Zhvilluesve të Apple dhe, pasi të instalohet profili i autorizuar i zhvilluesit, versionet beta do të jenë të disponueshme përmes mekanizmit të përditësimit të softuerit në Preferencat e Sistemit.

Për përdoruesin, asnjë nga katër versionet beta të mëparshme të macOS Monterey 12.5 nuk ka gjetur ndonjë veçori të re që mund të shihet me sy të lirë. Pra, ky përditësim ka shumë të ngjarë të fokusohet në rregullime të gabimeve, arna sigurie dhe përmirësime të tjera të vogla që nuk janë të dukshme për përdoruesit.

Me shumë mundësi, macOS Monterey 12.5 do të jetë një nga përditësimet e fundit të sistemit aktual Monterey OS, pasi Apple tashmë e ka "në furrë" macOS po vjen, versioni i ri i macOS-it të këtij viti që do të arrijë këtë vjeshtë dhe që do të ketë shumë veçori të reja për përdorimin dhe kënaqësinë e kompjuterëve aktualë të Apple.

Prezantuar në WWDC të muajit qershor, versionet e para beta të macOS Ventura tashmë po kalojnë nëpër mijëra Mac testues nga zhvilluesit e Apple. Para fundit të vitit, do të funksionojë edhe në Mac-ët aktualë të përdoruesve të Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.