Beta e tretë për zhvilluesit e watchOS 5.1 dhe tvOS 12.1

beta-watchOS-tvOS-1

Së bashku me versionin e iOS 12.1 në të cilin shtohen disa ndryshime, Apple sapo ka lëshuar për zhvilluesit beta 3 versione të watchOS 5.1 dhe tvOS 12.1. Në këto versione të reja për zhvilluesit, problemet e zbuluara në betat e mëparshme korrigjohen, përveç që shtojnë përmirësime në sigurinë dhe stabilitetin e sistemit.

Si gjithmonë Apple nuk lë detaje të lajmeve që zbatohen në versionet e saj të reja beta, kështu që ne do të jemi të vëmendshëm për të parë se çfarë gjejnë zhvilluesit në to. Me të vërtetë në iOS beta është vendi ku shtohen më shumë ndryshime si emoji Dhe vetëm dje kishim lode-në e re zhvilluese macOS Mojave, e cila gjithashtu shton veçori të reja, kështu që gjithçka është përsëri në rrugën e duhur.

Këto versione të reja pritet të lëshohen brenda disa javësh (pa asnjë datë të pritur) kur gjithçka funksionon në mënyrë të përsosur në tre OS OS të Apple, dhe kjo është, për shembull, thirrjet deri në 32 persona FaceTime duhet të funksionojë mirë para se të botohet zyrtarisht. Shpresojmë që së shpejti ta shijojmë edhe këtë risi emoji i ri 71 dhe lajme të tjera.

Risitë kryesore në këto versione beta 3 ato sigurisht që lidhen me performancën dhe funksionimin e sistemit, prandaj mos prisni ndryshime të mëdha as në watchOS dhe tvOS. Kur e themi këtë, gjithmonë duhet të sqarojmë se po flasim për tipare të reja të përdorimit, pa asnjë lajm në performancë apo të ngjashme, dhe në rastin e një lajmi të rëndësishëm për të përmendur ne do ta ndajmë atë me të gjithë ju në të njëjtin artikull ose krijoni një të ri për të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.