Beta katër i ri për tvOS 14 dhe watchOS 7 është tani në dispozicion

watchOS 7

Apple është në rrugën e saj për të qenë në gjendje të nisë watchOS 7 dhe tvOS 14 për të gjithë audiencat në kohë. Në të njëjtën kohë kur u njoftuan betat e reja për iPhone dhe iPad, Apple Watch gjithashtu ka marrë versionin e tij të ri, por në dispozicion vetëm për zhvilluesit. Softueri i ri që do të vijë me veçoritë e shumëpritura të tilla si matja e gjumit, stërvitje të reja dhe të tjera shumë në modë si larja e duarve, pritet të dalë në treg për të gjithë në vjeshtë.

Ndërsa "njerëzit" presin atë version përfundimtar të watchOS 7 dhe tvOS 14, zhvilluesit tani mund të shkarkojnë betën e katërt të këtyre sistemeve operative. Ato janë në dispozicion përmes iPhone, Apple TV ose nga faqe zyrtare që Apple ka për zhvilluesit. Kurdoherë që del një beta e re, ne insistojmë që mos e instaloni në një pajisje kryesore. Kjo është, kërkoni një Apple Watch të dytë për testim sepse edhe pse betat zakonisht janë të qëndrueshëm, ato mund të krijojnë gabime serioze.

Për momentin është ende herët për të përcaktuar nëse ka ndonjë lajm që vlen të përmendet në këtë beta të re. Nuk dihet nëse kjo beta e katërt vjen me ndonjë gjë të re. Me përjashtim të përmirësimeve aktuale dhe tashmë të caktuara të softuerit dhe rregullimeve të defekteve nëse gjeni ndonjë lajm të dukshëm, ne do të dëshironim t'i përmendnit ato në komentet e këtij postimi.

Ne do të qëndrojmë të akorduar Le të shohim se si evoluojnë këto katër beta të watchOS 7 dhe tvOs 14 dhe shpresojmë që ritmet të vazhdojnë siç kanë qenë më parë dhe do të përmbushen pa problem. Me këtë do të jemi më afër beta publik dhe natyrisht, veçanërisht sistemi operativ watchOS 7. Ekziston një dëshirë, veçanërisht për të provuar sistemin e ri funksionaliteti i regjistrit të gjumitNuk e di se si do të zgjasë bateria për aq kohë sa zgjat, por hej, siç thonë ata, kjo është një çështje tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Michel Rodriguez dijo

    Në këtë Beta 4, Më në fund mund të shihni YouTube në 4k në Safari… .. iu deshën vite.

bool (e vërtetë)