OS X 10.11.6 Publik Beta Tani i Disponueshëm

mollë-beta

Disa orë pas lëshimit të versioni i parë beta për skinner të OS X El Capitan 10.11.6 me pak ose aspak risi për sa i përket funksioneve, por duke korrigjuar dhe zgjidhur disa gabime të versionit të mëparshëm.

Kanë kaluar disa orë nga fillimi dhe zhvilluesit nuk kanë gjetur linja komande që zbulojnë ndonjë risi apo funksion të ri në këtë beta të parë të 10.11.6, kështu që do të jetë koha të vazhdojmë të presim lajmet për versionin tjetër. Për momentin ata përdorues që janë regjistruar në programin publik beta Tani mund ta shkarkoni këtë version të ri.

Beta publike OS X 10.11.6 shton saktësisht të njëjtën gjë ose gati të njëjtën gjë si versioni i zhvilluesit. Sa herë që kemi më pak ditë për të parë se çfarë lançon Apple në versionin e saj të ardhshëm të OS X (macOS) ose si të doni ta quani nga WWDC 2016 dhe atje të paktën tashmë e presim Sirin me krahëhapur.

Për ata që ende nuk dinë si ta marrin këtë azhurnim, OS X 10.11.6 beta 1 Isshtë në dispozicion përmes skedës Updates të Mac App Store dhe për ata që duan të fillojnë të testojnë këto versione beta, ata duhet të hyjnë në faqen e internetit të Apple të Programi Beta për të qenë në gjendje të shkarkoni këto versione. Përveç kësaj, këshilla që nuk lodhem ta përsëris kurrë është që ajo të instalohet në një disk të jashtëm ose në një ndarje të hard drive-it tonë për të shmangur probleme të mundshme ose papajtueshmëri me aplikacionet ose mjetet tona.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   juanjose dijo

  Do të doja të dija se çfarë gabimesh rregullon kjo patch. Vëmendje për ata që nuk dinë të lexojnë, NUK thashë që OS X nuk ka gabime, them vetëm se do të doja të dija cilat gabime janë ato që do të rregullohen.

 2.   Ivan dijo

  Kur azhurnoni me El Capitan në MacBook Pro Retina nuk lejon fikjen e kompjuterit, sfondi i desktopit mbetet dhe nuk fiket ... vetëm kur shtypni butonin e energjisë për 10 sekonda ...

 3.   MontyPhoto dijo

  E njëjta gjë më ndodh në IMAC, nuk më lejon të mbyllem, të rifilloj, ose të dal jashtë ... Unë fillova t'i bëj ato gabime pasi kalova nga 10.11.4 në 10.11.5.

  Për ata prej nesh që duhet të presin, unë jap një zgjidhje për të shmangur detyrimin e fikjes së butonit të kthimit, ndiqni hapat:

  1. Aktivizoni vendosni normalisht emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin.
  2. Në vend që ta japim atë në mbyllje, rinisni ose shkëputeni, ne ia japim STANDBY.
  3. Në ekranin boshe, ne klikojmë NDRYSHO PERRDORUESIN, do t'ju çojë në atë ekran.
  4. Ne ju japim më poshtë përdoruesit për të mbyllur ose rifilluar.
  5. Do t'ju dërgojë një emër dhe fjalëkalim për të mbyllur sesionin e përdoruesit.
  6. Ne e pranojmë atë dhe mund ta fikim porosinë në mënyrë të përsosur, por është një dhimbje në qafë.

  Përshëndetje !!