Beta të dyta të tvOS 13.4.5 dhe watchOS 6.2.5 të disponueshëm

Hardueri i ri Apple TV i zbuluar në tvOS 13.4 beta

Apple tashmë ka lëshuar versionet e dyta beta nga tvOS 13.4.5 watchOS 6.2.5 te pajisjet e përputhshme. Prandaj, ato tashmë mund të shkarkohen nga faqja zyrtare e kompanisë amerikane për sa kohë që ju jeni një zhvillues dhe dëshironi të provoni lajmet që sjellin këto versione me vete.

watchOS 6.2.5 shoqëron tvOS 13.4.5 në pjesën e tij të dytë të zhvilluesit beta.

Sot ka qenë një ditë intensive për Apple pasi nxori në shitje iPhone SE 2020 të ri dhe të riun tastierë me trackpad për iPad Pro. Gjithashtu ka bërë që versionet e reja të beta-s të jenë në dispozicion të zhvilluesve për Apple Watch dhe Apple TV.

TvOS 13.4.5 Beta 2 është krijuar për versionet e katërt dhe të pestë të Apple TV. Përditësimi për Apple Watch funksionon nga seria e modelit 2.

Ne nuk e dimë nëse të dy azhurnimet beta sjellin ndonjë lajm të rëndësishëm, por për momentin duket se jo dhe qëndrojnë si zakonisht te rregullimet e defekteve në kod dhe përmirësimet e stabilitetit. Si gjithmonë, ne do të jemi të vëmendshëm nëse gjendet ndonjë tipar i rëndësishëm për të treguar sa më shpejt të jetë e mundur.

Për të instaluar beta 2 të watchOS 6.2.5 duhet ta bëni atë përmes aplikacion i dedikuar për iPhone dhe se ora ka të paktën 50% bateri dhe po karikohet.

Siç ju themi gjithmonë, mos instaloni këto azhurnime të reja beta në pajisjet kryesore, sepse edhe pse nuk është normale, mund të ndodhin gabime të pariparueshme dhe t'i lënë terminalet tuaja si hapa të bukur dhe të shtrenjtë të letrës.

Nëse i keni shkarkuar këto beta të dyta dhe gjeni diçka të re, do të dëshironim shumë na tregoni cilat janë ato. Tani për tani nëse doni më shumë informacion, gjithmonë mund të ndaleni pranë Uebfaqe për zhvilluesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.