Bileta për në Udhëtim: Udhëtimi i Parë, një lojë falas me tren për të gjithë familjen

Bileta për udhëtim: Udhëtimi i parë

Lojërat e tavolinës janë rilindur gjatë periudhës së karantinës që po kalojmë, si puzzles, ludo, damë ... dhe lojëra të tjera të bordit ku teknologjia nuk është e nevojshme. Sidoqoftë, mund të ndodhë që për të vegjlit, nëse nuk shfaqet në një ekran, ata nuk kanë nxitje të mjaftueshme për t'i kushtuar vëmendje.

Sot po flasim për Ticket To Ride: First Journey, një lojë që është pjesë e serisë së lojërave të bordit Aventureros al Tren në Shtetet e Bashkuara. Në këtë titull, lojtarët do të marrin udhëtimin e tyre të parë me tren për në vizitoni qytetet kryesore të Amerikës së Veriut dhe Evropës, në një lojë të thjeshtë dhe ku e gjithë familja mund të luajë.

Bileta për udhëtim: Udhëtimi i parë

Objekti i Biletës për Udhëtim: Udhëtimi i Parë është cLidhni qytetet për të marrë të 6 biletat. Për të realizuar këtë projekt, ne duhet të grumbullojmë letra, të mbulojmë itinerare në hartë dhe të përpiqemi të lidhim qytetet që shfaqen në bileta. Secili lojtar fillon me 4 karta treni me ngjyra dhe 2 bileta destinacioni, në secilën prej të cilave shfaqen 2 qytete.

Objekti ynë është t'i lidhim ato duke krijuar një turne korrespondues me ngjyra. Gjatë radhës sonë, ne duhet të nxjerrim 2 karta treni nga kuverta ose të hedhim kartat e trenit që përputhen me një rrugë midis dy qyteteve me ngjyra në mënyrë që ta pretendojmë atë. Pas përfundimit të një turneu, ne do të marrim një tjetër falas. Lojtari i parë që plotëson të 6 biletat fiton. Kur filloni lojën për herë të parë, a tutorial ku ai shpjegon mekanikën e lojës.

Bileta për udhëtim: Udhëtimi i parë

Karakteristikat e Biletës për të Udhëtuar: Firt Udhëtim

  • Modaliteti individual, në të cilin do të garojmë kundër kompjuterit.
  • Modaliteti 4 lojtar.
  • Duke zhbllokuar shpërblimet, ne do të marrim imazhe të qyteteve për të krijuar koleksionin tonë.
  • Në dispozicion në spanjisht, Anglisht, Frëngjisht, Italisht dhe Gjermanisht (ideale për të vegjlit për të praktikuar gjuhë).

Bileta për udhëtim: Udhëtimi i parë

Bileta për të Udhëtuar: Udhëtimi i Parë ka një çmim të rregullt në Mac App Store prej 5,49 euro, por për një kohë të kufizuar, ne mund ta marrim atë plotësisht falas përmes lidhjes vijuese.

Bileta për të udhëtuar: Udhëtimi i Parë (Lidhja në AppStore)
Bileta për udhëtim: Udhëtimi i parë0,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.