Billie Eilish promovon tingullin hapësinor të Apple Music

Billie Eilish

Në maj Apple njoftoi se kishte përfshirë tingullin «Cilesia e CD-ve»Dhe audio hapësinore në Apple Music. Përdoruesit që na mbajnë të informuar për lajmet teknologjike janë tashmë të vetëdijshëm për lajmet, por ndoshta shumica e përdoruesve të Apple Music nuk e kanë marrë vesh ende.

Kështu Apple ka punësuar këngëtaren Billie Eilish për të promovuar veçoritë e reja audio të Apple Music. Dhe ai po e bën atë me albumin e tij të ri "Happier Than Ever".

Këngëtarja e famshme amerikane Billie Eilish po bën promovim të dyfishtë me një lëvizje. Nga njëra anë, nga albumi i tij i ri «Më e lumtur se kurrë«Dhe nga ana tjetër, veçoritë e reja audio pa humbje dhe tingulli Dolby Atmos të ofruara nga Apple Music.

Albumi i ri i këngëtarit është i disponueshëm në Apple Music me mbështetje për cilësinë e audios pa humbje, Dolby Atmos me audio hapësinore, dhe gjithashtu etiketohet "Master dixhital i Apple".

Ajo vetë ju fton të dëgjoni këngët e saj të reja përmes zërit që ju ofron Apple Music, në të video promovueseMe Dëgjoni zërin përreth jush. Dëgjoni albumin e ri të Billie "Happier Than Ever" me Audio hapësinore në Apple Music »thotë promovimi.

Majin e kaluar, Apple njoftoi atë audio pa humbje, si dhe Dolby Atmos me Audio Hapësinore u përfshi në Apple Music. Këto veçori u lëshuan në qershor, dhe që atëherë, ka pasur një bibliotekë këngësh në rritje duke përdorur këto teknologji të reja.

Apple ka premtuar se e gjithë biblioteka e saj do të ketë këto veçori të reja audio pa humbje për Fundi i vitit, por gjithashtu u takon artistëve të zotërojnë dhe krijojnë muzikë me mbështetje audio hapësinore. Emra të mëdhenj si Taylor Swift, The Beatles, Lady Gaga, Ariana Grande dhe vetë Billie Eilish kanë disa albume me këtë lloj të ri audio 3D.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.