Bisedat tuaja private në iOS dhe Mac, me Bleep

Për të gjithë ata që marrin Intimitet në pajisjet tuaja IOS o mushama, vjen një aplikacion i ri që premton të mbrohet plotësisht nga sytë kureshtarë. Mbërrin Fle!!!

Nga krijuesit e BitTorrent… vjen biseda private

Nëse dëshironi të filloni të bisedoni nga faqja juaj iPhone, iPad o mushama me miqtë tuaj pa pasur nevojë të krijoni një llogari, provoni aplikacionin e ri Fle krijuesit e të cilave janë bërë të famshëm për menaxherin e tyre të shkarkimeve.

Ata premtojnë se nuk do të duhet të regjistrohen me ndonjë të dhënë për të hyrë në aplikacion. Thjesht instalojeni atë në pajisjet tuaja IOS o mushama dhe filloni të flisni me ata që tashmë e kanë të instaluar. Çdo bisedë kryhet drejtpërdrejt midis përdoruesve, duke mos ruajtur asnjë të dhënë në renë që mund të jetë hakuar.

Mesazhet bazohen në komunikim P2P, domethënë nga një pikë në tjetrën. Encshtë e koduar nga fillimi deri në fund dhe përmes saj mund të dërgoni tekst, zë dhe fotografi. Për mesazhe me foto aplikacioni ofron mundësinë që edhe teksti edhe imazhi të zhduken kur lexohet nga përdoruesi. Mesazhet me tekst ruhen lokalisht në pajisje IOS o mushama kush e merr atë.

Shtë e vërtetë që aplikimet e mollë, iMessage y FaceTime, Ata tashmë ofrojnë nivele shumë të larta sigurie, duke pretenduar se nuk dekripton mesazhet që dërgohen megjithatë, Fle Ajo bazohet në paraqitjen e përdoruesit-përdorues, kështu që të dhënat e dërguara nuk përpunohen nga asnjë qendër mesazhesh përpara se të merren nga marrësi.

Aplikacioni falas, për IOS ju mund ta gjeni në AppStore:

mushama duhet të hyni në faqen e internetit të krijuesve të aplikacionit

Shënim: curshtë kurioze se si kur përpiqeni të shkarkoni aplikacionin nga faqja e tij e internetit, shfaqet një paralajmërim që të mund të dërgoni një lidhje shkarkimi në pajisjen tuaj celular, nëse dëshironi. Për ta bërë këtë duhet të fusni një adresë emaili ose nëse preferoni që një numër telefoni të dërgohet me SMS. Por a nuk ishte 100% private?

BLEP I sigurt?

Fuente: 9to5Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.