Kompanitë blerëse të dominuara nga Apple nga 2016 në 2020

Tim Cook

Ka studime të të gjitha llojeve dhe ky është mjaft kurioz duke marrë parasysh se është mjaft i rëndësishëm në progresin e kompanive. Ndërsa lexoni në titullin e këtij artikulli, kompania Cupertino kryeson renditjen e kompanive që më shumë fillestarë dhe kompani të vogla kanë blerë nga viti i kaluar 2016 deri më sot.

Studio e nënshkruan atë Globaldata dhe në këtë ju mund të shihni qartë dominimin e kompanisë së mollëve krahasuar me pjesën tjetër të kompanive të teknologjisë në blerjen e kompani të lidhura me AI (Inteligjenca Artificiale) të tilla si Google, Microsoft, Facebook ose Accenture ... Në këtë 

Kjo është pamja në të cilën mund të shihni listën e disa prej këtyre kompanive të blera nga Apple gjatë këtyre viteve:

Të dhënat globale 1

"AI ka mbetur zona kryesore e fokusit për gjigandët e teknologjisë dhe rritja e konkurrencës për të dominuar rezultatet e tregut në blerjet në rritje nga këto kompani. ", Ata shpjegojnë nga GlobalData.

Në Apple, ata kanë tendencë të shpjegojnë në një mënyrë pak koncize çdo shpesh blerjen e një kompanie dhe çdo vit ka shumë njoftime për blerjet e kompanive në sektor. Në këtë listë të gjatë hasim në shumë prej këtyre kompanive që lidhen drejtpërdrejt me zhvillimin e inteligjencës artificiale, por ka të gjitha llojet e tyre. Me siguri lista e këtyre kompanive vazhdon të rritet me kalimin e kohës, në këtë periudhë të shkurtër të studiuar nga GlobalData reflekton shëndetin e mirë të Apple në blerjen e kompanive të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.