Blindet IKEA Fyrtur dhe Kadrilj tani janë në përputhje me HomeKit

IKEA

Pas disa javësh në të cilat dukej se versioni i ri i firmuerit për të bërë blinds IKEA në përputhje me HomeKit nuk arriti, azhurnimi ka qenë në dispozicion për disa orë dhe Tani mund të shihni perdet direkt në aplikacionin Home në Mac-in tonë dhe pjesa tjetër e pajisjeve iOS.

Në këtë mënyrë, të gjithë ata përdorues që kanë instaluar një nga blinds smart Fyrtur ose Kadrilj në shtëpi Ata tani mund të azhurnojnë qendrën dhe të shijojnë pajtueshmërinë me HomeKit të Apple. Pra, përveç kontrolleve fizike që u shtohen blindave dhe vetë aplikacionit IKEA Home Smart, tani mund t'i kontrollojmë edhe nga aplikacioni Home.

IKEA

Padyshim që ne duhet të azhurnojmë portën (hub) nga iPhone tonë përmes aplikacionit IKEA, por pasi të ketë mbaruar kjo do të jemi në gjendje të menaxhojmë, hapim dhe mbyllim drejtpërdrejt këto blinds përmes HomeKit. Mos harroni se ndërsa procesi i azhurnimit zgjat ne nuk do të jemi në gjendje të menaxhojmë asnjë pajisje e lidhur me qendrën.

Në Shtetet e Bashkuara për disa javë ata kanë pasur version i ri 1.10.29 e cila është ajo që i duhet hub-it për t'u bërë i pajtueshëm me HomeKit, tani ne gjithashtu mund të azhurnojmë drejtpërdrejt duke hyrë në aplikacionin IKEA. Kështu që të gjithë ata që prisnin të blinin këto blinds inteligjente nga firma suedeze derisa të bëhen të pajtueshme me HomeKit tani mund të hyjnë në të. Ato kanë një çmim vërtet të arsyeshëm dhe do t’i gjeni në faqen zyrtare të IKEA-s ose në dyqanet fizike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Miçel dijo

    Kur është ky lajm, i referohet disa orëve, por nuk e shoh kur është botuar.