Buffer, aplikacioni për të postuar në rrjetet sociale tani i disponueshëm për Mac

buffer-mac-application-0

Një nga aplikacionet më të famshme në iOS për botimet e statusit përmes rrjeteve sociale, domethënë, nëse postoni shumë atë që bëni ose çfarë ju ndodh në rrjetet sociale, Buffer është një aplikacion nga i cili mund të bëni gjithçka që në disa prej tyre të në të njëjtën kohë pa pasur nevojë të hapni faqe të ndryshme. Isshtë shumë e orientuar ndaj njerëzve që punojnë shumë brenda rrjeteve sociale si p.sh. për shembull një menaxher i komunitetitpasi "lehtëson" mjaft punën.

Ky program që tani shfaqet në Mac falas, na lejon, siç kam thënë më parë postoni në shumë profile në të njëjtën kohë, caktoni ngarkime të fotove ose videove në ditë të ndryshme ose kohë specifike, gjeni përmbajtje në internet që mund të jetë interesante kur publikoni dhe madje merrni statistika të klikimeve. Përveç aplikacionit për iOS dhe kësaj paraqitje të fundit për Mac, ne gjithashtu mund ta instalojmë atë si një shtesë të shfletuesit.

buffer-mac-application-1

Ky version, sipas përshkrimit të iTunes, na lejon dërgoni përmbajtje në Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn dhe App.net me një klik të vetëm, sidoqoftë Unë nuk kam qenë në gjendje të gjej opsionet për t'u identifikuar në rrjete të tjera sociale përveç Twitter në këtë version 1.0. Sigurisht, nga ana tjetër është e mundur të dërgoni lidhje, tekste, imazhe ose video duke e dërguar ose jo me mundësinë e vendosjes së orareve në mënyrë që ta bëjmë atë direkt ose me një orar.

Gjithsesi ka gjithashtu shtrirja e shfletuesit ose aplikacione celulare nga të cilat mund të menaxhojmë llogarinë tonë dhe mënyrën se si publikojmë në secilin prej rrjeteve sociale të mbështetura. Edhe pse është një aplikacion falas, vetë shërbimi ka "nivele" të ndryshme, kështu që në atë më themelor (një llogari për rrjetin social) do të jetë falas; nëse duam të shtojmë më shumë llogari në atë ekzistuese, ai do të bëhet i paguar shërbimi

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.