Ky është Butoni Home i iPhone 7 dhe 7 plus. Me prekje 3D

IPhone 7 do të përfshinte një buton Home 3D Touch

Ne i kemi ndjekur thashethemet për muaj të tërë. Ne kemi parë iPhone 7 dhe 7 plus në fjalën kryesore në skenë. E lagur dhe e thatë. Në pesë ngjyra të ndryshme, njëra prej tyre me një fund të ri, dhe në dy madhësi përrallore. Dhe së fundmi kemi qenë në gjendje ta vëmë në dorë, ta provojmë dhe ta blejmë. Jo unë që zgjas, por sepse tashmë e dini që nuk e konsideroj që kërcimi nga 6 në 7 ia vlen.

Sot dua të flas shkurtimisht, pa u zgjatur shumë, rreth Butoni i ri i Shtëpisë. Edhe pse është akoma në të njëjtin vend dhe me të njëjtat dimensione, nuk është aspak e njëjtë me atë të çdo iPhone ose iPad tjetër. Eshte ai hapi i fundit para heqjes së butonit dhe integrimit të tij të plotë në ekran.

Mirupafshim Home Button, Përshëndetje 3D Touch

Nëse keni pasur mundësinë të kallajisni një nga pajisjet e reja të Apple, mund të keni vërejtur që ndihet shumë ndryshe në prekje. Njeri, dhe aq shumë sa tregon. Ashtu Kliko është zhdukur. Tani ju ndjen të njëjtën dridhje kur e prekni atë që ndieni me 3D Touch në ekran. Isshtë e njëjta teknologji dhe e njëjta metodë. Sigurisht, është gjithashtu i përshtatshëm bazuar në presion dhe forcë. Sipas qejfit tuaj Ne me të vërtetë nuk po përballemi me një buton, por përkundrazi një zgjatim të ekranit. Një pjesë e jashtme e së njëjtës gjë që prekim dhe shtypim çdo ditë.

Për të mos ndryshuar modelin dhe për të mos supozuar një ndryshim shumë të menjëhershëm, përveç që mund të ruajë ekskluzivitetin për vitin e ardhshëm, Apple ka rinovuar hapësirën e butonit Home dhe e ka përshtatur atë me atë që do të jetë në të ardhmen me iPhone i dhjetë vjetorit. E shumëpritura dhe e dëshira për 2017-ën. Nuk kam dyshim se Apple dëshiron ta bëjë këtë hap përpara. Ju keni hequr folenë e kufjeve, keni përfshirë disa altoparlantë shumë të mirë në trupin e iPhone tuaj. Në stereo, siç bënë kompanitë e tjera, dhe me një fuqi të pabesueshme. Po i provoja në dyqan dhe madje bëra një krahasim me iPhone 6 dhe tingulli nuk ka asnjë lidhje me të. Në iPhone tim 6 nuk mund të dëgjoja asgjë me vëllim të plotë dhe 7 mund të dëgjoheshin pa problem. E gjithë kjo në mes të Apple Store me bujën që ndodh gjithmonë.

Ajo që dua të them është se ka shumë ndryshime reale dhe domethënëse në këtë brez, por ato nuk perceptohen duke veshur të njëjtin model. Nëse ata do të kishin hequr hapësirën nga butoni Home dhe ta vendosnin në të njëjtin ekran, gjë që tashmë është e mundur, ata do të na kishin befasuar.

E ardhmja e iPhone dhe Butonit Home

Isshtë Touch 3D në iPhone dhe MultiTouch në iPad që përfundon me butonin Home. Apple mund ta heqë atë vitin e ardhshëm 2017 në pajisjet e saj celular 4,7 dhe 5,5 inç. Do të ishte gjëja më logjike për të bërë dhe mund të përdoret për të modifikuar dizajnin në mënyrë të konsiderueshme. Përfitoni nga hapësira në trupin e terminalit ose rirregulloni përbërësit e tij. Hiqni kufijtë dhe kufijtë dhe shumë më tepër. Më shumë ekran dhe funksione në një trup të ngjashëm. Se mbetet e lehtë për tu mbajtur dhe madje edhe me një dorë, por mund të ketë më shumë ekran.

Butoni Home është praktikisht i vdekur. Siç kemi parë në iPhone 6s dhe më herët nuk do të ndjekë. Në fakt, ky nuk është më rasti. Në 7 është një ekran me 3D Touch dhe në iPad edhe pse nuk ka ndryshuar ende, mendoj se ata gjithashtu duhet ta heqin atë ose të bëjnë ndonjë rregullim në mënyrë që këto pajisje të ndjekin evolucionin e iPhone. Në të vërtetë në iPad butoni Home është i padobishëm. Mund dhe përdoret. Gjurma e gishtit, aplikacionet e mbylljes dhe më shumë, por për të gjitha këto tashmë ka gjeste me gishta në ekran. Nuk e kam përdorur butonin për 2 vjet. Dhe Touch ID mund ta integrojë atë në ekran.

Do të jetë e nevojshme të shihet se çfarë ndryshimesh softueri dhe hardueri bëjnë ata në mënyrë që butoni Home të jetë në ekran pa prishur modelin ose ndërfaqen grafike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.