Agjenda, një aplikacion për të përmirësuar produktivitetin me shënimet tona

Në Mac kemi disa aplikacione interesante për menaxhimin e shënimeve tona dhe padyshim që kemi edhe aplikacionin vendas të kompanisë Cupertino që së bashku me llogarinë iCloud mund të jenë dobi e madhe në temën e shënimeve, shënimeve dhe të ngjashme.

Por në këtë rast dhe nëse duam ndryshoni pak ose rrisni shënimet në maksimum kemi aplikacionin Agenda, i cili na ofron edhe një pikë në këtë produktivitet. Isshtë një aplikacion falas për sa i përket shkarkimit por ofron mundësinë e blerjes së disa opsioneve brenda vetë aplikacionit, natyrisht, me versionin falas mund ta shijojmë edhe atë.

Aplikacion i veçuar i javës në dyqanin Mac App

Ky është aplikacioni i veçuar i javës në dyqanin Mac App, i cili padyshim ofron një shikueshmëri më të madhe dhe na bën t'i kushtojmë vëmendje që ta përdorim atë si një aplikacion vendas për shënimet tona. Me këtë aplikacion, hashtags, dosjet janë përmirësuar dhe ne madje mund të ruajmë shënime me një datë dhe kohë specifike në mënyrë që të jemi të qartë për vendndodhjen e tyre dhe që ato të mos humbasin midis shumë shënimeve që mbajmë. Ky aplikacion ka përparësinë e sinkronizo direkt me kalendarin dhe për këtë arsye është e vështirë për ne të humbasim një takim ose ndonjë gjë tjetër.

Ne mund të klasifikojmë shënimet që i kursejmë në shumë mënyra dhe madje t'i menaxhojmë sipas ngjyrave në varësi të urgjencës së shënimit. Hyrja në shënimet më urgjente bëhet përmes një shkurtoreje tastiere e cila e bën shikimin edhe më të lehtë. Në këtë rast, duke shtypur "cmd 1" do të kemi qasje e menjëhershme në këtë lloj shënimesh, shënimesh më urgjente, etj. Një aplikacion i plotë që mund të jetë interesant për tu ndryshuar nga Apple Notes tradicionale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.