Dobësia e rregulluar, paga e Wozniak dhe shumë më tepër. Më e mira e javës në SoydeMac

Unë jam nga mac

Edhe një të dielë do të sjellim disa nga lajmet më të spikatura në Unë jam nga Mac. Kjo javë ishte e rëndësishme për sa i përket versioneve beta të lëshuara për zhvilluesit pasi që të jenë të parat, disa prej tyre ofrojnë ndryshime të shumta dhe interesante, në rastin e macOS Catalina pasi nuk kanë prekur shumë gjëra por gjithashtu përmirësohet. Nga ana tjetër, ne kemi lajme të tjera të jashtëzakonshme, kështu që le të shohim cilat kanë qenë disa nga më të mirat në javën e shkurtit.

Ne nuk mund të fillojmë pa lajmet që i referohen zëvendësimit të Jastëkët falas të veshit AirPods Pro për të gjithë ata përdorues që kanë kontraktuar AppleCare. Në këtë kuptim, është një pikë e mirë për të marrë parasysh për punësimin e këtij shërbimi Apple.

Dobësia e sudos është rregulluar tashmë nga Apple

Ne vazhdojmë me lajmet më të spikatura të javës me të cilat ato i referohen zgjidhje për cenueshmërinë e zbuluar në macOS. Ka të bëjë një dobësi ekzistuese në komandën sudo dhe kjo u zbulua javën e kaluar. Apple filloi biznesin dhe tashmë është rregulluar.

Një tjetër nga lajmet e rëndësishme këtë javë ishte i supozuari fillimi i prodhimit në Kinë pas krizës së koronavirusit. Ky virus bëri që ndërmarrjet e vendit të ndalonin për një periudhë më të gjatë "duke përfituar edhe nga festat e Vitit të Ri Kinez" por duket se prodhimi do të fillojë përsëri së shpejti.

Steve Jobs - Steve Wozniak

Për të përfunduar i lëmë kuriozët Lajmet për pagën e Steve Wozniak, në Apple. Po, ky inxhinier bashkëthemelues i Apple është ende pjesë e kompanisë dhe prandaj ka pagën e tij pavarësisht nga fakti se ai nuk është fizikisht në zyra të kompanisë.

Shijoni të Dielën!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.