CES 2021: Pioneer prezanton Marrësin CarPlay me Ekranin e Modulit të Pavarur të Kontrollit

Imazhi nuk korrespondon me modelin e ri të paraqitur

Nëse kur rinovonit automjetin tuaj, CarPlay nuk ishte i disponueshëm, zgjidhja e vetme për të qenë në gjendje të shijoni këtë teknologji Apple në automjete është të blini një pajisje të veçantë dhe ta instaloni në vendndodhjen e radios. Një nga prodhuesit që modele të ndryshme që na ofron është Pioneer.

Në gamën e gjerë të marrësve CarPlay ne shtojmë një modeli i ri i sapo prezantuar në CES 2021 e cila po mbahet, në të vërtetë dhe ku prodhuesit kryesorë të pajisjeve të konsumit po paraqesin pajisjet e tyre lajme për këtë vit. Unë jam duke folur për një marrës të ri, paneli prekës i të cilit është i pavarur nga njësia e kontrollit.

Kjo pajisje është ideale për ata përdorues automjetet e të cilëve nuk keni vend për instalim të vetëm DIN ose dyfishtë DIN, pasi lejon që njësia e kontrollit të instalohet kudo në automjet dhe ekrani i bashkangjitur në pult, ose duke zëvendësuar ekranin multimedial të automjetit.

Ky marrës, numri i modelit të të cilit është DMH-WC5700NEX, na ofron një Ekran 6,8 inç, përfshin lidhjen me Bluetooth, radio HD, të pajtueshme me SiriusXM, ndriçim RFB, hyrje për të lidhur një kamerë të pasme dhe një dalje HDMI për një sistem argëtimi në pjesën e pasme të automjetit., Rezultatet e amplifikatorit RCA ...

Sipas Ted Cárdenas, nënkryetar i marketingut për Pionner Electronics USA:

Me DMH-WC5700NEX, Pioneer ofron një zgjidhje të azhurnimit të automobilave për shumë automjete të ndryshme që zakonisht kanë qenë jashtëzakonisht kufizuese ose madje të pamundura në lidhje me instalimin e një marrësi të pultit të tregut.

Tani për tani, kompania nuk ka njoftuar çmimin që do të ketë këtë model të ri, një model të ri që do të dalë në treg në mes të vitit.

Për disa vjet, shumica e prodhuesve na ofrojnë si një opsion kur blejnë një automjet të ri CarPlay ose Android Auto. Çmimi është i arsyeshëm duke marrë parasysh se sa kushton një automjet dhe investimin afatgjatë që përfshin, për të mos përmendur komoditetin që na ofron.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.