Cherry Jones bashkohet me kastin e serialit "Five Days at Memorial"

Qershi jones pesë ditë

Seritë Apple TV + vazhdojnë të rriten. Ata që janë tashmë në billboard vazhdojnë të rrisin sezonet dhe ato që do të vijnë do të rriten në kastin e aktorëve dhe aktoreve që janë pjesë e tyre. Gjithashtu ne nuk flasim për ndonjë aktor / aktore. Po flasim për profesionistë të mëdhenj dhe të rëndësishëm të cilët do t'i japin serialit një prani më të madhe dhe një cilësi më të lartë. E parafundit për t'u bashkuar me Apple TV + ju keni qenë e pabesueshmja Cherry Jones në "Pesë ditë në Memorial"

Fituesi i Çmimit Emmy dhe Tony, Cherry Jones, është bashkuar me kastin e serisë së ardhshme dramatike Apple TV + "Pesë ditë në Memorial". Ajo do të luajë Susan Mulderick, drejtoreshë e infermierisë në Spitalin Memorial dhe kryetare e komitetit të tij të gatishmërisë, sipas The Hollywood Reporter. Pas Uraganit Katrina, ajo bëhet komandanti i caktuar i incidentit në spital.

Jones, është e njohur për punën e saj në Duke mbrojtur Jakobin, "Suksesioni" dhe "Përralla e Shërbëtores", bashkohet me anëtarët ekzistues të kastit Vera Farmiga, Cornelius Smith Jr dhe Adepero Oduye. John Ridley dhe Carlton Cuse janë duke adaptuar dhe prodhuar ekzekutiv serialin. Përveç kësaj, të dy do të drejtojnë episodin e rastit. Fink, autori i librit, do të shërbejë si producent i serialit.

"Pesë ditë në përkujtim" rrëfen pasojat e uraganit Katrina nga këndvështrimi i Spitalit Memorial në New Orleans. Bazuar në romanin e fituesit të Çmimit Pulitzer Sheri Fink, seriali futet në dilemat morale dhe etike që personazhet detyrohen të kalojnë gjatë kalvarit.

Hap pas hapi, Apple TV + po bën me një reklamë të mirë dhe çdo ditë më të gjerë të serialeve, dokumentarëve dhe filmave. Mbetet shumë por rruga po shtron dhe natyrisht për cilësi nuk do të jetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.