Choetech PD6008 një karikues muri me 2 porta USB C prej 100W

Kutia e karikuesit Choetech

Choetech është një nga firmat që ka më shumë pajisje për pajisje të lëvizshme në tregun aktual dhe ngarkuesin e murit rme dy porta të dorëzimit të energjisë USB C është një nga këta shumë karikues që mund të përdoren për të karikuar MacBook Pro, Makbook Air, iPad Pro, iPhone ose ndonjë pajisje që kemi në shtëpi dhe që mbështet karikimin e shpejtë. Në këtë rast Choetech PD6008 ka të integruar teknologjinë PD 3.0 dhe është në gjendje të japë deri në 100W energji.

Nuk u gjet asnjë produkt..

Kutia e prapme e ngarkuesit Choetech

Prodhuesi pretendon se shpejtësia e ngarkimit të kësaj është më se e shpejtë dhe sipas të dhënave që ata ofrojnë në faqen e tyre të internetit është i aftë të karikojë plotësisht një MacBook Pro në më pak se 2 orë. Në MacBook tim 12 inç, karikimi zgjati pak më shumë se një orë, kështu që është e mundur që ky informacion të jetë i vërtetë duke marrë parasysh fuqinë e ngarkuesit. Prodhimi maksimal i një porti të vetëm është 100W dhe prodhimi maksimal i secilës port është 45W kur ne karikojmë dy pajisje njëkohësisht.

Karikues Choetech

Kur flasim për karikuesit e murit dhe pajisjet shtesë të karikimit për pajisjet tona, duhet të kemi parasysh që siguria që ata na ofrojnë. Në këtë kuptim, Choetech është një nga ato firmat kineze që mund t'i besojmë dhe kjo është për shkak se ata kanë dalë në treg për një kohë të gjatë dhe nuk ofrojnë pajisje shtesë me cilësi të dyshimtë që duhet të shmangen. Teknologjia GaN dhe chipset PI i integruar në karikues ofrojnë më shumë kontrolle të energjisë dhe mbrojtje në qarkun e karikimit për të shmangur mbinxehjen ose qarqet e mundshme të shkurtër.

Karikues Choetech

Kompakt dhe i lëvizshëm

Karikues Choetech

Ky karikues Choetech është shumë i ngjashëm me të tjerët që kemi në treg për nga dimensionet dhe pesha, por është mirë të sqarohet se në këtë rast është 30% më i vogël se një karikues origjinal 61W MacBook Pro dhe është se madhësia e saj është 68 x 66 x 32 mm. Në këtë kuptim, trupi i hollë përshtatet lehtësisht në çdo xhep dhe e bën të lehtë për tu mbajtur, por pesha e tij është disi më e madhe se ajo e karikuesit Apple.

Ngjyra e këtij ngarkuesi është e bardhë dhe në këtë rast është e certifikuar me CE, FCC dhe ROHS. Nga ana tjetër, ne mund të shohim se çmimi i tij është disi i lartë krahasuar me karikuesit e tjerë me përfitime të ngjashme, por është e qartë se cilësia e Choetech po rritet dhe kjo në fund e bën produktin pak më të shtrenjtë. Nëse keni nevojë për një karikues të shpejtë për Mac tuaj, Nuk u gjet asnjë produkt..

Mbushës muri Choetech

Nga ana tjetër, më duket e çuditshme që pozicioni në të cilin ndodhet kur e fusim në prizë muri është si ai që shohim në imazhin më sipër. Në këtë kuptim, pozicioni zakonisht duhet të jetë vertikal, por në këtë Choetech ose të paktën në modelin e mostrës është horizontale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.