Choosy ju lejon të zgjidhni me cilin shfletues dëshironi të hapni URL të ndryshme

Zgjidh-shfletuesin-parazgjedhur-zgjedh-shtojcën-0

Përdorimi i një shfletuesi në internet në parim nuk duhet të jetë një punë e madhe Në këto kohë, domethënë, çdokush me nocione minimale në përdorimin e një kompjuteri, mund të përdorë çdo shfletues si për të lundruar dhe për të shkarkuar përmbajtje. Nga ana tjetër, navigimi nuk mund të bëhet logjikisht pa pasur nevojë të hapni një lidhje, ka shumë të ngjarë që ju tashmë keni një lidhje në të njëjtin shfletues ku je

Në këtë postim do të shohim se si I zgjedhur kjo do të na ndihmojë të hapim një lidhje të re nga shfletuesi që jemi në një shfletues tjetër në mënyrë që nuk do të jetë e nevojshme ose e detyrueshme duhet të kopjoni lidhjen ose lidhjen e thënë nga një shfletues dhe pastaj ta ngjisni atë në një tjetër, në këtë mënyrë diçka shumë më e lehtë dhe më intuitive. E keqja është se edhe pse është një metodë mjaft e zbatueshme, nuk është plotësisht falas dhe se Choosy ka një periudhë prove prej 45 ditësh dhe më pas kushton 12 dollarë.

 

Softueri do të instalohet së pari në preferencat e sistemit dhe shiritin e menusë në mënyrë që filloni ta përdorni por para kësaj, kërkohet që të instaloni më parë skedarin .pref që do të shkarkohet në Mac tuaj. Ky aplikacion është i pajtueshëm dhe është i disponueshëm për pothuajse të gjithë shfletuesit më të njohur të internetit si Chrome, Firefox, Safari ...

Zgjidh-shfletuesin-parazgjedhur-zgjedh-shtojcën-2

 

Tani pyetja është, si të hapim lidhje nga një shfletues në një shfletues tjetër? Shumë e thjeshtë, ju vetëm duhet të shkarkoni Version provë i zgjedhur Siç e kemi përmendur tashmë, instaloni skedarin .pref dhe filloni të krijoni rregulla ose zgjidhni atë që dëshironi të dërgoni si një lidhje për ndonjë shfletues tjetër.

Zgjidh-shfletuesin-parazgjedhur-zgjedh-shtojcën-3

Në të vërtetë përdorimi kryesor që mund t'i japim është se kur e gjejmë veten për shembull në Safari, thjesht duke shënuar URL-në ku jemi me butonin e djathtë të miut (Ctrl + Kliko), do të na shfaqet një opsion që thotë: »Hap URL», duke klikuar mbi të do të hapen opsionet e shfletuesit të shtuara në Choosy. Sa e thjeshtë dhe e lehtë.

Zgjidh-shfletuesin-parazgjedhur-zgjedh-shtojcën-4


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.