Cilat aplikacione Mac janë thelbësore për të studiuar?

studentë të aplikacioneve Isshtë duke u bërë më e lehtë dhe më e lehtë për të zëvendësuar stilolapsin dhe folios me një kompjuter portativ ose tablet, madje edhe më shumë me madhësinë dhe lehtësinë e zvogëluar të MacBook Air dhe nuk them asgjë nëse kemi një MacBook.

Prandaj, ne do të shohim në këtë artikull, Aplikime thelbësore për jetën tonë të përditshme si studentë. Përveç kësaj, ne do të diskutojmë për një aplikacion vendas Mac ose Apple (dhe falas), si dhe një aplikacion të palës së tretë.

  • Kalendari / Fantastik 2: Le të fillojmë nga fillimi, është koha për tu organizuar. Ne do të duhet të krijojmë një kalendar i ri për veprimtarinë tonë mësimore. Me kalendar ne vendosim klasat, provimet ose shpërndarjen e punës. Isshtë sinkronizuar me IOS dhe na lejon të njoftojmë njëri-tjetrin për kohën e pushimit të orës ose të bashkëngjitni "detyrat e shtëpisë" për ditën tjetër. fantastik Na lejon gjithashtu që të bashkëveprojmë në të njëjtën ndërfaqe me listën e detyrave, në mënyrë që ta kemi gjithmonë në mendje. lajme-fantastike2
  • Redaktoni Tekstin (ose Faqet) / shkrimtar iA: Sado dembel të jemi, duhet të mbajmë shënime në klasë. Opsioni më i thjeshtë dhe i shpejtë është TextEdit, redaktuesi më i thjeshtë i tekstit që njoh, por ka të gjitha funksionet e nevojshme për mbajtjen e shënimeve. Alwaysshtë gjithmonë mirë të përfshini një fotografi, grafik ose lidhje, dhe për këtë arsye, ne ju rekomandojmë Faqet për atë. Nëse duam më shumë, mund të përdorim shkrimtar iA, e cila lejon shkrimin shumë shpejt falë përfshirjes së teknologjisë Markdown.
  • Pamje paraprake / PDF Ekspert 2: është koha për të studiuar. Ne kemi shënime të shkruara me dorë, tekste të shtypura. inspektim Kjo do të na lejojë të: nënvizojmë, shënojmë në fosforeshencë, madje të bëjmë disa shënime në tekst. Ne anen tjeter, Ekspert PDF Ka shumë funksione të tjera, por gjithashtu ka një funksion për IOS dhe sinkronizohet me të iCloud, prandaj, mund ta përfundoni punën në iPad ose iPhone atje ku e keni lënë.
  • Një rekomandim i fundit është MindNode për të bërë harta konceptesh. Ndonjëherë degët nuk na lënë të shohim pyllin, me MindNode mund të bëjmë planifikimin e studimit ose të punës, në një mënyrë më të qartë dhe të vazhdojmë ta zhvillojmë atë.

A keni një aplikacion që është thelbësor për ju në studim? Na tregoni për këtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.