Cili është ndryshimi midis Apple Watch me GPS dhe GPS + Cellular?

Seria Apple Watch 5

Edhe këtë vit jemi në të njëjtin opsion në dispozicion në lidhje me blerjen e Apple Watch Series 5 dhe kjo është arsyeja pse ajo që duam të bëjmë në këtë artikull është të kujtojmë disa nga kryesore ndryshimet midis modelit me GPS dhe modelit me GPS + Cellular.

Ne nuk do të mundim rreth shkurret me këto ndryshime dhe është që ata vizualisht janë mjaft të pakta, domethënë kur flasim për modelin e dy orëve kuptojmë se e vetmja gjë që mund të vlerësohet është ndryshimi në kurorë dixhitale, tashmë çfarë në modelet celulare shtoni rrethin e kuq në pjesën e kurorës dhe në modelin GPS nr.

Duke pasur parasysh ndryshimin e vetëm estetik midis të dyve, cili është ndryshimi midis modelit me GPS dhe modelit me GPS + Cellular?

Epo, përgjigjja për ata që po mendojnë të blejnë një orë të re në Apple është shumë e thjeshtë. Modeli Apple Watch Series 5 me GPS, më ekonomiku, na lejon të dërgojmë direkt dhe të marrim mesazhe, t'i përgjigjemi thirrjeve dhe të marrim njoftime. kur lidheni me iPhone përmes Bluetooth ose përmes rrjetit Wi-Fi.

Në rastin e modelit me GPS + Cellular, Apple Watch Series 5 dhe modelet e tjera me këtë lidhje na lejojnë, përveç asaj që u tha me modelin GPS, mundësinë e lënies së iPhone në shtëpi dhe dërgimin dhe marrja e mesazheve, përgjigjja e thirrjeve, marrja e njoftimeve dhe dëgjimi i Apple Music dhe Apple Podcasts falë e-Sim-it të integruar. Kështu mund të bëjmë pa iPhone sa herë që duam Dhe tani me 32 GB hapësirë ​​ruajtëse të Serisë së re 5 ne mund të fusim shumë më shumë muzikë brenda.

Një detaj tjetër që duhet të merret parasysh është që operatori juaj duhet të jetë i pajtueshëm dhe për momentin në vendin tonë vetëm tre që kemi mbi këto linja ofrojnë mundësinë e shijimit të kësaj lidhjeje në Apple Watch pa pasur nevojë të mbani iPhone. Sigurisht, duhet të merrni parasysh koston e mundshme të operatorit tuaj për këtë funksion, e cila do të varet nga tarifa juaj dhe shpenzimet e mundshme shoqëruese. Për më tepër, konsumi i të dhënave do të rritet për shkak të këtij funksioni të zbatuar në orë. Cilado qoftë zgjedhja, e rëndësishme është njohin nevojat tona dhe të gjitha kushtet / çmimet e operatorëve për të ofruar këtë shërbim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Leandro dijo

  Nuk e bën të qartë, se është i përshtatshëm

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Pershendetje leandro,

   është se ne nuk duam të themi se cila i përshtatet çdo përdoruesi, ne thjesht tregojmë ndryshimet midis modelit GPS dhe GPS + celular

   të fala

bool (e vërtetë)