Clearview na lejon të punojmë me libra elektronikë sikur ta bënim fizikisht

Clearview

Kur kërkoni informacion për një projekt, punë ose studim, me siguri në më shumë se një rast jemi tunduar shtoni shënime librave që ne konsultohemi, nxjerrim në pah tekstin, shtojmë referenca ... Për sa kohë që libri është i yni, ne mund ta bëjmë atë pa ndonjë problem, por jo kur e kemi marrë nga një bibliotekë publike ose ata na e kanë huazuar, padyshim ne nuk mund ta bëjmë atë.

Për fat të mirë, me popullarizimin e librave elektronikë, është duke u bërë më e lehtë për të gjetur ndonjë libër në format EPUB, MOBI, FB2 apo edhe PDF. Puna me këto lloj librash është shumë më e lehtë dhe më e shpejtë, pasi ato na lejojnë të kërkojmë me fjalë. Por gjithashtu, me mjetet e duhura, ne gjithashtu mund të bëjmë shënime, të nxjerrim në pah tekste ...

Clearview

Nëse janë skedarë në format PDF, nuk ka asnjë problem, pasi praktikisht çdo aplikacion na lejon të bëjmë shënime. Sidoqoftë, nëse janë skedarë në format epub (pa DRM), mobi etj. gjërat ndërlikohen për sa kohë që ne nuk e përdorim aplikacionin Clearview.

Clearview është një aplikacion i thjeshtë, si dhe i fuqishëm, me të cilin mund të performojmë shënime në libra, shtoni faqeshënues për të krijuar indeksin tuaj të përmbajtjes, kryeni kërkime, hapni disa libra së bashku për të qenë në gjendje të konsultoheni me ta në të njëjtën kohë ...

Përveç gjithë kësaj, ai është një mjet fantastik për të menaxhuar bibliotekën tonë të librave, pasi na e lejon nekryej kërkime sipas titujve, autorëve, botuesve, llojit të përmbajtjes… Clearview mbështet formatet më të njohura dhe të përdorura sot si PDF, EPUB, CHM, MOBI, FB2 dhe CBR (CBZ).

Clearview

Nëse përdorim aplikacionin natën, mund të përdorim temat e ndryshme që na ofron: normale, sepia dhe e errët. Gjithashtu na lejon të modifikojmë madhësinë e tekstit, lartësinë e rreshtit dhe na ofron 4 lloje të leximit: faqe e vazhdueshme, një faqe e vetme, dy faqe dhe lëvizje horizontale.

Sinkronizimi përmes iCloud

Të gjitha shënimet që bëjmë në librat që i shtojmë aplikacionit, ruhen në një bazë të dhënash, jo në skedarët origjinal. Nëse është një skedar në formatin PDF, ne mund t'i ruajmë ndryshimet në të njëjtin dokument ose në një kopje të veçantë. Të gjitha shënimet që bëjmë, më vonë mund t'i eksportojmë në format PDF ose t'i shtypim direkt, shënime që sinkronizohen me pajisje të tjera përmes iCloud.

Clearview ka një çmim në Mac App Store prej 10,99 euro, kërkon të paktën procesor macOS 10.10 dhe 64-bit. Megjithëse aplikacioni është vetëm në anglisht, nuk do të jetë problem ta kapim shpejt edhe nëse njohuritë tona të kësaj gjuhe janë të kufizuara.

Pamja e qartë (Lidhja e AppStore)
Clearview9,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.