ColorStrokes, një prekje e ndryshme për fotografitë tona

goditje në kolo-foto-mak

Po kërkoni një program për redaktoni disa fotografi që kam në iMac tim, kam hasur në një aplikacion në Mac Store që nuk e dija, e di që ka shumë aplikacione për redaktimin e fotove, por ky më tërhoqi shpejt.

Me ColorStrokes ne mund të shtojmë efekte shumë të mira në fotografitë tona dhe fare lehtë, ne vetëm duhet të kemi programin, miun ose trackpad dhe fotot që duam të retushojmë për t'u dhënë atyre efekte, duke marrë një rezultat spektakolar në një kohë të shkurtër

Çmimi i aplikacionit është 3,59 € Dhe e vërteta është se unë isha befasuar këndshëm nga lehtësia e tij e përdorimit dhe numri i kombinimeve të mundshme të redaktimit që ka, për redaktim jo profesional, është e qartë se ekziston photoshop ... por me ColorStrokes, ne mund të bëjmë një retushim i mirë i fotografive dhe më e mira nga të gjitha është se duke qenë kaq e lehtë për t'u përdorur, shumica e përdoruesve nuk do ta kenë të vështirë t'i retushojnë ato.

Baza dhe funksionimi është shumë e thjeshtë, një fotografi me ngjyra normale, ne e kalojmë atë në ColorStrokes dhe shkon direkt në format bardh e zi pa prekur asgjë, atëherë ka vetëm zgjidhni diametrin e raundit (me të cilën ne retushojmë foton) në opsionet në të djathtë dhe i japim asaj diametër pak a shumë kur rri pezull mbi foto, duke mbajtur miun të shtypur do të nxjerrësh ngjyrën e vërtetë të fotos, kaq e thjeshtë.

goditje me ngjyra të aeroplanit

Atëherë kemi vetëm ruajeni foton dhe kënaquni me stilin e tij të ri.

vajza-puthje-piktura

Unë rekomandoj përdorimin foto që kanë ngjyra të gjalla, kështu që duke i dhënë kontrast do të duket më spektakolare. Për të marrë rezultate të mira, nuk kemi nevojë ta kalojmë tërë mëngjesin duke punuar në aplikacion, as nuk duhet të jemi një figurë në editim, për këtë arsye më pëlqen ColorStrokes.

E lehtë apo jo?

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Kërkesat minimale të kërkuara: OS X 10.6 ose më vonë

Më shumë informacion - Mac Store, java e dytë e zbritjeve


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.