Curiota, një alternativë interesante për të ruajtur shënime, skedarë ...

Kur krijoni shënime, shumë janë përdoruesit që përdorin aplikacionin vendas me të njëjtin emër, një aplikacion që na lejon të sinkronizojmë në çdo kohë, shënimet që bëjmë në aplikacion për të pasur mundësi të përdorim ato, nga Mac-u ynë, iPhone, iPad ose iPod touch. Sidoqoftë, nuk na lejon të sinkronizojmë skedarët.

Edhe pse është e vërtetë, që në App Store Mac mund të gjejmë aplikacione që na lejojnë sinkronizoni skedarët dhe tekstin në një vendShumica, nëse jo të gjitha, paguhen. Curiota është një aplikacion i thjeshtë që na ofron praktikisht të njëjtën gjë, por plotësisht falas, megjithëse numri i opsioneve është më i vogël.

Curiota është një aplikacion i thjeshtë në të cilin ne jo vetëm që mund të krijojmë shënime për t'i pasur gjithmonë në dorë në Mac-in tonë, por gjithashtu, dhe kjo është ajo ku ne gjejmë se çfarë është vërtet interesante, është se na lejon ruani skedarët në mënyrë që t'i keni gjithmonë në dorëOse, megjithëse ky funksion i fundit ka një hile, pasi që për të hyrë në këto dokumente, duhet të krijojmë dosjen ku do të ruhen, në një direktori të një shërbimi ruajtjeje, në mënyrë që të jetë i arritshëm dhe i sinkronizuar në çdo kohë.

Nëse jeni duke kërkuar për një aplikacion që nuk kërkon pajtim dhe ju lejon të përdorni dokumente nga çdo pajisje, jo shënimet, Curiota mund të jetë aplikacioni që po kërkoni. Nëse na lejon gjithashtu të kemi qasje në shënimet që ruajmë, do të jetë aplikacioni perfekt, por për këtë tashmë kemi Evernote, për të cilën duhet të paguajmë një pajtim, diçka që nuk ndodh me Curitoa.

Gjithashtu, të gjitha skedarët Ato do të jenë gjithmonë të disponueshme edhe nëse aplikacioni ndalon së marruri përditësime, pasi që, siç kam komentuar më lart, këto ruhen në shërbimin e magazinimit që ne kemi krijuar. Curiota kërkon OS X 10.10 si minimum për të punuar dhe është i pajtueshëm me procesorët 64-bit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.