Së pari Doom, pastaj luaj në piano, tani Pac-Man dhe Lemmings, përdorime të reja të Touch Bar

lemmings-touch-bar

Një nga tiparet e reja të MacBook Pro të ri që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte Touch Bar, një ekran OLED me prekje që na lejon të rrisim produktivitetin kur punojmë rregullisht me MacBook Pro, pasi na tregon shkurtore të funksioneve më të përdorura nga aplikimet. Por nuk është funksioni i vetëm që disa zhvillues kanë gjetur në këtë ekran të zgjatur. Më parë ne kemi folur tashmë për mundësitë që na ofron për të qenë në gjendje të luajmë Doom ose për të luajtur piano. Këto dy funksione shtesë u shtohen dy lojëra të reja, të cilat Jony Ive me siguri nuk i kishte planifikuar: Pac-Mac dhe legjendat Lemmings.

Touch Bar-i i ri është bërë platforma ideale për të gjithë ata përdorues që duan të kujtojnë ato lojëra që triumfuan në vitet '90 duke e kthyer Touch Bar-in në një platformë lojërash retro. Pac-Man dhe Lemming janë bashkuar në listën e lojërave që tashmë na lejojnë të luajmë direkt në ekranin e zgjatur OLED e modeleve të reja MacBook Pro. Padyshim, ky ekran i zgjatur na ofron shumë kufizime për të qenë në gjendje të shijojmë ato lojëra retro, por si kuriozitet ose thjesht për të kujtuar kohërat e vjetra nuk është aspak keq.

Pac-Man në Touch Bar

Nëse jeni një nga ata me fat që tashmë e keni në duar këtë model të ri MacBook Pro dhe dëshironi të provoni ndonjë nga këto lojëra, mund të ndaleni lidhja vijuese në GitHub para shkarkoni dhe instaloni atë në Mac tuaj. Thjesht duhet të tërhiqni skedarin e shkarkuar në dosjen e aplikacioneve për të qenë në gjendje ta shijoni kur të doni dhe në një mënyrë shumë diskrete.

Lemmings në Touch Bar

Kjo lojë mitike është gjithashtu e disponueshme përmes platformës GitHub duke shtypur butonin lidhja tjetër. Megjithëse gameplay nuk është e njëjtëNe të paktën mund të shohim se si këta burra të vegjël blu të bukur dhe me flokë të gjelbërt shëtisin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.