DaisyDisk është në shitje për 24 orë

Ky është një nga ato aplikacione për të cilat kemi folur më parë në Unë jam një Mac. DaisyDisk është një aplikacion veteran në Mac App Store që me kalimin e kohës ka shtuar ndryshime të shumta në funksionet e tij dhe veçanërisht ndryshimet estetike në aplikacion që na lejojnë të shikoni me qartësi totale dokumentet, skedarët, programet dhe të dhënat e tjera që kemi duke zënë vend në Mac dhe që mund ta fshijmë.

Në këtë rast, shumë prej jush mund ta shkarkojnë dhe instalojnë aplikacionin në Mac tuaj, por ata që nuk e kanë atë tani mund të gëzojnë një zbritje prej 30% në çmimin zyrtar. Shtë e vërtetë që çmimi i aplikacionit rritet e ulet sezonalisht, por në këtë rast zbritja është interesante kështu mos prisni shumë për të përfunduar oferta 24 orë zbritje ...

Aplikacioni DaysiDisk na lejon të eleminojmë të gjitha skedarët që kemi në Mac-in tonë dhe nuk janë më të dobishëm në një mënyrë të thjeshtë dhe efikase. E vetmja gjë që do të duhet të bëjmë është shfletoni disqe ose dosje që kemi në Mac dhe i zgjedhim për mjetin për t'i analizuar dhe për të na treguar skedarët që janë më të mëdhenj ose që nuk i duam më. Kur procesi mbaron na tregon një grafik me skedarët dhe është në atë moment kur duhet të tërheqim skedarët e padëshiruar ose të vjetër që duam të fshijmë.

ditët e rrezikut-1

Reallyshtë vërtet mirë të shohim gjithçka që zë vend në Mac dhe që nuk duam më ose nuk kemi nevojë. Ajo që duhet sqaruar është se aplikacioni nuk fshin automatikisht skedarët, ajo që bën është të tregojë të gjitha skedarët dhe le të përdoruesit të zgjedhin atë që ata nuk duan të mbajnë më në atë dosje ose disk në Mac.

Nëse dëshironi të provoni aplikacionin para se të blini, mund të përdorni faqen zyrtare të internetit nga zhvilluesi dhe shkarkoni versionin e provës falas. Nëse, nga ana tjetër, tashmë i keni ditur përfitimet e mjetit dhe dëshirën tuaj shijoni këtë zbritje prej 30% në çmim, mundet shkarkojeni atë direkt nga faqja e internetit e Krijueshme pasi që në Mac App Store ka të njëjtin çmim prej 10,99 euro.

DaisyDisk (Lidhja e AppStore)
margarita9,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)